Putins uzrunājis separātistus un slavējis viņus par panākumiem

Komentāri
Putins uzrunājis separātistus un slavējis viņus par panākumiem
Foto: REUTERS/SCANPIX

Pirmo reizi kopš militārā konflikta sākšanās Krievijas prezidents Vladimirs Putins uzrunājis nemierniekus un slavējis viņus par panākumiem Ukrainā, ziņo ārvalstu mediji.

Tajā, ko eksperti ir nodēvējuši par ”uzvaras deklarāciju”, V. Putins separātistus nodēvēja par ”Jaunkrievijas armiju” un uzsvēra, ka nemiernieki veido ”jaunu, pašpasludinātu valsti”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

V. Putins viņiem arī prasījis izveidot humanitāros koridorus, lai sakautie Ukrainas spēki varētu pamest kaujas zonu. Šāds koridors ļautu izvairīties no nevajadzīgiem upuriem, kā arī ļautu piegādāt medikamentus, tiem, kas ir cietuši militārās operācijas gaitā, Krievijas prezidents pavēstīja oficiālajā Kremļa interneta vietnē.

Ceturtdien pasauli pāršalca ziņas par Krievijas armijas iebrukumu Ukrainas teritorijā. Eksperti gan norāda, ka Krievija Ukrainas konfliktā esot iesaistījusies jau sen, taču tagad iesaiste esot iegājusi jaunā fāzē. Ceturtdien NATO publiskoja satelītattēlus, kas pierāda Krievijas militārās aktivitātes Ukrainā. Attēlos fiksēta Krievijas militāro vienību virzīšanās cauri Ukrainas laukiem un gatavošanās darbībai Krasnodonas rajonā.

Latvijas aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis ceturtdien izplatīja paziņojumu, kurā pauda, ka “Krievijas Federācijas veiktais iebrukums Ukrainā parāda to, ka Krievija ir nodemonstrējusi savu patieso seju bez interpretācijas un aizsega”.

Lasi vēl