Putins tradicionālajā TV tiešraidē atbild uz iedzīvotāju jautājumiem

Komentāri
Putins tradicionālajā TV tiešraidē atbild uz iedzīvotāju jautājumiem
FOTO: LETA

Farss, kas Krievijā kļuvis par tradīciju. Apmēram tā varētu nosaukt prezidenta Vladimira Putina uzstāšanos ”Tiešajā līnijā” – pārraidē, ko viņš pats aizsāka pirms nu jau 15 gadiem.

Tajā prezidents atbild uz it kā tautas, taču, kā britu raidorganizācijai BBC atklājuši organizatoriem tuvu stāvoši avoti, – uz iepriekš jau sagatavotiem un Kremļa apstiprinātiem jautājumiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tiešā līnija” Krievijā kļuvusi par ko līdzīgu Jaunā gada svinībām – tradīciju, kas saistās ar valsts vadītāja parādīšanos televīzijā. Taču, atšķirībā no svētku uzrunas, pārraide ilgst vairākas stundas, un tajā cilvēkiem ir iespēja pajautāt prezidentam pilnīgi jebko – no pavisam sadzīviskiem līdz politiski nozīmīgiem jautājumiem. Maskavas ielās sastaptie vēl no rīta izmēģināja, ko vēlētos pajautāt Putinam.

Pārraidei sākoties, studijā, kā allaž, atradās rūpīgi atlasīta ekspertu un žurnālistu grupa, bet pie klausulēm – jau iepriekš saskaņoti jautājumu uzdevēji. Atsaucoties uz drošiem avotiem, britu raidorganizācija BBC ziņo, ka dalībnieki tikuši vairākkārt testēti, pārbaudītas viņu jautājumu uzdošanas spējas, kā arī instruēts, ka rokas pacelšana signalizē par problēmu, nevis vēlmi uzdot jautājumu.

Putina sniegtajām atbildēm pat vairāk nekā pašā Krievijā sekoja līdzi ārvalstīs, cenšoties no tām izsecināt Maskavas politisko kursu. Tā, piemēram, Putins raksturoja attiecības ar kaimiņvalstīm, tostarp Turciju, ar ko konflikts sākās pēc tam, kad turki notrieca krievu iznīcinātāju.

Putina teiktajam līdzi sekoja Austrumeiropas politikas pētījumu centra eksperts Andis Kudors, kurš šos vārdus atceras dzirdējis jau iepriekš, vienīgi toreiz – par Gruziju. Kudors arī ironizē par metodēm, ar kādām Krievijā tiek celts Putina reitings.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl