Putins rosina rūpīgāk sargāt Krievijas militāros noslēpumus

0 Komentāru
Putins rosina rūpīgāk sargāt Krievijas militāros noslēpumus
AFP/SCANPIX

Satraukumu starptautiskajā sabiedrībā izraisījis Krievijas prezidenta Vladimira Putina paziņojums ikgadējā Krievijas Federālā drošības dienesta (FDD) vadības sanāksmē.

Putins drošības dienestiem uzdevis vēl stingrāk sargāt informāciju, kas ir saistīta ar jaunu bruņojumu, un citus sensitīvus datus.

Uzrunājot Krievijas drošības dienestu augstākās amatpersonas, Putins norādīja, ka ārvalstu spiegi esot pastiprinājuši pūliņus, lai piekļūtu Krievijas noslēpumiem. Tāpēc Krievijai vēl vairāk jāaizsargā informācija, kas ir saistīta ar Krievijas jauno ieroču attīstību, izmēģinājumiem un ražošanu.

Putins savā runā pieminēja arī ASV lēmumu izstāties no līguma par vidējā un tuvā darbības rādiusa raķešu likvidāciju, sakot, ka tas kaitē starptautiskajai drošībai un rada jaunus izaicinājumus.

“Mēs redzam, ka ārzemju izlūkošanas dienesti visiem iespējamiem līdzekļiem cenšas piekļūt politiski un ekonomiski sensitīvai informācijai. Tāpēc jūsu darbam jābūt desmitkārt efektīvākam. Mēs redzam, ka NATO turpina paplašināt savu infrastruktūru pie Krievijas robežām, un ASV lēmums izstāties no raķešu līguma ir tiešs solis ceļā uz visa veida apdraudējumu,” sacīja Krievijas prezidents.

Uz Putina paziņojumiem reaģējis arī NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs, norādot, ka alianse Krieviju informē par visiem militārajiem manevriem, turpretī Krievija savas mācības NATO reģionu tuvumā jau šobrīd tur lielā slepenībā.

Putins paziņojis, ka Krievija it kā pēdējā gada laikā esot novērsusi 20 gadījumus, kad ārvalstu izlūkdienesti centušies piekļūt Krievijas drošības dienestu datu bāzēm. Neatkarīgi no spriedzes attiecībās ar rietumiem Maskava esot atvērta sadarbībai pretterorisma jomā, ko Putins raksturoja kā “kopīgu problēmu”.

0 Komentāru