Putins prasa separātistiem atbrīvot ielenktos Ukrainas karavīrus

Komentāri
Putins prasa separātistiem atbrīvot ielenktos Ukrainas karavīrus

Krievijas Federācijas prezidents Vladimirs Putins pieprasījis atbrīvot Ukrainas karavīrus, kurus valsts austrumu daļā ielenkuši prokrieviski noskaņotie separātisti.

Šādu paziņojumu Putins izplatījis brīdī, kad starptautiskajā sabiedrībā izskan pārmetumi Krievijai par tās patieso lomu Ukrainas konfliktā un tiek ziņots par Krievijas militāro spēku ievešanu Ukrainas teritorijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Es aicinu atvērt humanitāro koridoru Ukrainas karavīriem, kas ir ielenkti, lai izvairītos no bezjēdzīgiem upuriem un sniegtu viņiem iespēju brīvi pamest konflikta zonu, lai viņi varētu atkalapvienoties ar savām ģimenēm, atgriezties pie savām mātēm, sievām un bērniem, kā arī steidzami nodrošināt medicīnisko aprūpi ievainotajiem, kas cietuši militāro operāciju rezultātā,” tiek citēts Putins Kremļa oficiālajā mājaslapā.

FOTO: SCANPIX

FOTO: SCANPIX

Tajā pat laikā vēl pavisam nesen Krievijas prezidents pirmo reizi kopš militārā konflikta sākšanās uzrunājis nemierniekus un slavējis viņus par panākumiem Ukrainā.

Tajā, ko eksperti ir nodēvējuši par ”uzvaras deklarāciju”, V. Putins separātistus nodēvēja par ”Jaunkrievijas armiju” un uzsvēra, ka nemiernieki veido ”jaunu, pašpasludinātu valsti”.

Foto: REUTERS/SCANPIX

Foto: REUTERS/SCANPIX

Ceturtdien pasauli pāršalca ziņas par Krievijas armijas iebrukumu Ukrainas teritorijā. Eksperti gan norāda, ka Krievija Ukrainas konfliktā esot iesaistījusies jau sen, taču tagad iesaiste esot iegājusi jaunā fāzē. Ceturtdien NATO publiskoja satelītattēlus, kas pierāda Krievijas militārās aktivitātes Ukrainā. Attēlos fiksēta Krievijas militāro vienību virzīšanās cauri Ukrainas laukiem un gatavošanās darbībai Krasnodonas rajonā.

Latvijas aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis ceturtdien izplatīja paziņojumu, kurā pauda, ka ”Krievijas Federācijas veiktais iebrukums Ukrainā parāda to, ka Krievija ir nodemonstrējusi savu patieso seju bez interpretācijas un aizsega”.

Lasi vēl