Putins pēc tikšanās ar inficēto ārstu strādās attālināti

3 komentāri
Putins pēc tikšanās ar inficēto ārstu strādās attālināti
AFP / SCANPIX

Krievijas prezidents Vladimirs Putins pēc tikšanās ar ārstu, kuram diagnosticēts jaunais koronavīruss, nolēmis strādāt attālināti, trešdien paziņojis Kremlis.

Maskavas Komunarkas rajona infektoloģijas slimnīcas galvenais ārsts Deniss Procenko 24. martā izrādīja slimnīcu Putinam un Maskavas mēram Sergejam Sobjaņinam, šim notikumam tiekot plaši atspoguļotam Krievijas medijos.

Vēlāk konstatēts, ka Procenko inficējies ar jauno koronavīrusu. Viņa stāvoklis ir apmierinošs, un ārsts atrodas Komunarkas slimnīcā.

“Prezidents devis priekšroku šajās dienās strādāt attālināti,” žurnālistiem pavēstīja Kremļa preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs.

“Mēs īstenojam visus piesardzības pasākumus,” sacīja Peskovs, piebilstot, ka Putins atrodas prezidenta rezidencē netālu no Maskavas.

Kremlis apgalvoja, ka nav pamata uztraukties par prezidenta veselību, lai gan medijos pārraidītajos video bija redzams, ka slimnīcas apmeklējuma laikā Putins runājis ar Procenko, neizmantojot sejas masku vai kādu citu aizsardzības aprīkojumu.

“Visiem, kas bija kopā ar prezidentu Komunarkā, katru dienu tiek veiktas koronavīrusa pārbaudes,” sacīja Peskovs.

Jautāts, vai Putins turpina sarokoties ar satiktajiem cilvēkiem, Peskovs atbildēja, ka tagad visi, protams, distancējas.

Krievijā gandrīz 70% no 147 miljoniem iedzīvotāju noteikti stingri ierobežojumi, sākot ar Maskavu, kur visiem iedzīvotājiem jāuzturas mājās pašizolācijā.

Saskaņā ar oficiālajiem datiem Krievijā ar Covid-19 vīrusu inficējušies 2777 cilvēki, no kuriem 24 ir miruši. Visvairāk inficēto ir Maskavā.

3 komentāri