Laikraksts: Putins paziņojis, ka divu dienu laikā var ieņemt Rīgu, Viļņu un Tallinu

5 komentāri
Laikraksts: Putins paziņojis, ka divu dienu laikā var ieņemt Rīgu, Viļņu un Tallinu
Foto: ITAR TASS/SCANPIX

Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēstījis, ka var ieņemt Rīgu, Viļņu un Tallinu divu dienu laikā, ziņo Vācijas medijs ”Süddeutsche Zeitung”.

Šādus vārdus V. Putins, saskaņā ar medija teikto, paudis sarunā ar Ukrainas prezidentu Petro Porošenko. Tāpat V. Putins esot sacījis, ka viņa militārie spēki divu dienu laikā varētu ieņemt arī Bukaresti un Varšavu.

P. Porošenko sarunu ar Krievijas līderi esot atstāstījis Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājam Žozē Manuelam Barrozu.

Krievijas īstenotā agresija Ukrainā apdraud mieru un stabilitāti visā Eiropas kontinentā un Krievija kārtējo reizi ir parādījusi savu divkosīgo nostāju, imitējot miera procesu, kas izrādījies par piesegu tās tiešai iesaistei tālākas karadarbības eskalācijā, pausts ceturtdien sagatavotajā Latvijas Valsts prezidenta, Saeimas priekšsēdētājas un Ministru prezidentes kopīgajā paziņojumā.

Kaujas Austrumukrainā nav vietējās sacelšanās rezultāts, bet gan nāk no dziļas Krievijas iesaistes, iepriekš pauda ASV prezidents Baraks Obama.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas Krievijai.