Putins paziņo, ka Turcija “vairāk nekā vienreiz” nožēlos lidmašīnas notriekšanu

1 komentārs
Putins paziņo, ka Turcija “vairāk nekā vienreiz” nožēlos lidmašīnas notriekšanu
AP/ SCANPIX

Turpinoties vārdu karam starp Krieviju un Turciju, Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien paziņoja, ka Turcija būšot spiesta “vairāk nekā vienreiz” nožēlot Krievijas bumbvedēja notriekšanu.

Putina skaļie vārdi izskanēja viņa ikgadējā uzrunā par stāvokli valstī. Pāris dienas pirms tam Turcijas prezidents Rečeps Tajips Erdogans kategoriski noraidīja Krievijas apgalvojumus, ka viņa ģimene ir iesaistīta naftas kontrabandā no teroristu organizācijas Daesh kontrolētajām Sīrijas naftas atradnēm. Krievija šonedēļ nāca klajā ar satelītuzņēmumiem, kuros redzams, kā automašīnas ar naftas cisternām šķērso Sīrijas un Turcijas robežu. Kremļa saimnieka šodienas izteikumi liecina, ka sankcijas pret Turciju turpinās vērsties plašumā.

Vladimirs Putins, Krievijas prezidents:

Ja kādam šķiet, ka pēc šāda šaušalīga kara nozieguma izdarīšanas, mūsu cilvēku slepkavības viņi tiks cauri ar dažiem ierobežojumiem, kas skar viņu tomātus vai arī ierobežojumiem celtniecībai un citos sektoros, tad viņi gauži maldās. Mēs viņiem atgādināsim par to ko viņi ir izdarījuši vairāk nekā vienreiz. Un viņi to būs spiesti nožēlot vairāk nekā vienreiz. Un mēs – mēs zinām, kas ir jādara.

Šodien Krievijas enerģētikas ministrs paziņoja, ka apturētas pārrunas ar Turciju par kopīgo gāzes cauruļvada “TurkStream” projektu. Savukārt otrdien Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs parakstīja lēmumu, kurā apstiprināts Turcijā ražotās lauksaimniecības produkcijas, izejvielu un pārtikas uzskaitījums, ko aizliegts ievest Krievijā no 1.janvāra. Krievija no 1.decembra arī aizliedza čarterlidojumus uz Turciju.