Putins pārmet Rietumiem Ukrainas krīzes izmantošanu globālās politikas destabilizēšanai

Pievienot komentāru
Putins pārmet Rietumiem Ukrainas krīzes izmantošanu globālās politikas destabilizēšanai
FOTO: SCANPIX

Krievijas prezidents Vladimirs Putins piektdien pārmeta Rietumiem Ukrainas krīzes izmantošanu globālās politikas destabilizēšanai un paziņoja, ka jaunās Eiropas Savienības (ES) un ASV sankcijas darīs vairāk laba, nekā ļauna.

Putins sacīja, ka, viņaprāt, Ukraina pati par sevi nevienu neinteresē, bet tiek izmantota kā instruments, lai destabilizētu starptautiskās attiecības.

Komentējot ES un ASV jaunās sankcijas, kas piemērotas Krievijai, Putins izteicās ironiski, norādot, ka tās darīšot vairāk laba, nekā ļauna. Viņš arī paziņoja, ka vērtē atzinīgi ceļošanas ierobežojumus Krievijas amatpersonām, jo tagad tās pavadīšot vairāk laika mājās.

Putins paziņoja, ka neizprot, kādēļ Rietumi tagad spēruši šādu soli, ja Austrumukrainā iestājies pamiers.

“Es pat nesaprotu šīs sankcijas. Varbūt kādam nepatīk, ka process virzās pa miera taku?” norādīja Putins.

Ukrainas valdības un prokremlisko kaujinieku pārstāvji pirms nedēļas Minskā parakstīja vienošanos par pamieru, kas joprojām ir spēkā, lai gan sporādiskas sadursmes vēl arvien turpinās.

Putins arī norādīja, ka Krievija apsver atbildes sankcijas.

Krievijas prezidenta Vladimira Putina palīgs Andrejs Belousovs jau ceturtdien atklāja, ka Maskava izstrādājusi jaunas sankcijas pret Rietumiem, kas būs vērstas pret lietotu auto tirdzniecību un dažām vieglās rūpniecības precēm, proti, daža veida apģērbiem.

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs no savas puses norādīja, ka Rietumu sankcijas grauj cerības uz ilgstošu mieru Ukrainā.

“Mēs uzskatām, šādu lēmumu pieņemšana šobrīd, kad miera process Ukrainā pieņemas spēkā (..), nozīmē izvēlēties ceļu pretī miera procesa graušanai,” paziņoja Lavrovs.

Krievijas Valsts domes priekšsēdētājs Sergejs Nariškins pauda viedokli, ka ASV prezidents Baraks Obama izmanto krīzi Ukrainā par ieganstu spriedzes saasināšanai ar Krieviju un, ja krīzes nebūtu, Amerika atrastu citu ieganstu.

Jau ziņots, ka ES un ASV piektdien pastiprinājušas pret Krieviju vērstās sankcijas aizsardzības, finanšu un enerģētikas sektoros.

Tostarp sankcijas piemērotas arī naftas kompānijai “Rosneft”, kuras viceprezidents Mihails Ļeontjevs tās nodēvēja par netaisnām un nelikumīgām.

Maskavas Augstākās ekonomikas skolas ārpolitikas eksperts Sergejs Karaganovs uzskata, ka Rietumu sankcijas nespēs pārliecināt Putinu mainīt savu taktiku.

Savukārt kompānijas “AFK Sistema” ekonomists Jevgeņijs Nadoršins ir pārliecināts, ka šīs un iepriekšējās Rietumu sankcijas kaitēs Krievijas ekonomikai.