Putins pamatīgi sanikno ukraiņus dažas dienas pirms Ukrainas neatkarības dienas svinībām

Pievienot komentāru
Putins pamatīgi sanikno ukraiņus dažas dienas pirms Ukrainas neatkarības dienas svinībām
Foto: REUTERS/SCANPIX

Krievijas prezidents Vladimirs Putins pirmdien saniknoja Ukrainu, ierodoties vizītē anektētajā Krimā un aicinot popularizēt iekšzemes tūrismu uz Melnās jūras piekrastes kūrortiem.

Putina vizīte notiek laikā, kad Ukraina gatavojas neatkarības dienas svinībām.

Krievijas prezidents vizītes laikā akcentēja, ka tagad par 30% pieaudzis to Krievijas iedzīvotāju skaits, kas brīvdienās  apbraukā dzimto zemi.

“Protams, mēs visi saprotam, ka savu lomu spēlē pašreizējā ekonomiskā situācija, cenu politika, valūtas kursu atšķirība. Protams, brīvdienas ārzemēs ir kļuvušas daudz dārgākas, ja tās pārvērš rubļos. Tomēr ir acīmredzams, ka pašmāju tūrisma industrijā ir notikušas pozitīvas izmaiņas,” pauda V. Putins.

Ukrainas prezidents Petro Porošenko gan sacīja, ka Krimas nākotne ir tikai un vienīgi Ukrainas sastāvā. Viņš arī iepriekš apsūdzējis Putinu spriedzes kāpināšanā valsts austrumos.

Tāpat arī okupētās Krimas tatāru līderis Refats Čubarovs  kritizējis Putina ierašanos Krimā, sakot, ka “noziedznieku vienmēr velk atpakaļ uz nozieguma vietu”.

Abas karojošās puses – Ukraina un Krievija – vaino viena otru pamiera pārkāpšanā un apšaudēs, kurās pagājušās diennakts laikā gājuši bojā vismaz divi Ukrainas karavīri un vairāki civiliedzīvotāji.