Komentāri
Putins no naglām un auklām… Mākslinieks sarūpē savdabīgu dāvanu viņa dzimšanas dienā

Savdabīgu dāvanu Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam dzimšanas dienā bija sarūpējis kāds Kirgizstānas mākslinieks. Putina jaunības dienu portrets radīts…. ar naglu un auklas palīdzību.

Vēl pavisam nesen, 7. oktobrī, Krievijas prezidents Putins svinēja 64. dzimšanas dienu. Tā kā viņa dzimtā puse ir Sanktpēterburga, mākslinieks no Kirgizstānas Azamats Džanalijevs izrādījis neparasto mākslas darbu tieši šajā Krievijas pilsētā.

Gleznas veidošanas tehniku Džanalijevs iemācījies, vērojot citu cilvēku radošās izpausmes internetā un pēc tam trenējies līdzīgus darbus veidot pats. Kirgīzu mākslinieks nolēmis savu hobiju pārvērst ceļojumā. Pēc Sanktpēterburgas viņa plānos ietilpst apmeklēt vairāk nekā 120 pasaules valstis un veidot līdzīgus valstu līderu portretus ar naglu un aukliņu tehniku.

Pēc gleznas pabeigšanas, tās autors uzskata, ka viņš ieiešot vēsturē kā pirmais tieši kirgīzu ceļojošais mākslinieks un  par viņu runāšot arī nākamajās paaudzēs. Džanalijevs agrāk izveidojis vēl citus līdzīgus portretus ar savas valsts prezidentu, agrāko Krievijas imperatoru Pēteri Pirmo un Čečenijas tagadējā līdera Ramzana Kadirova tēvu.

Lasi vēl