Komentāri
Putins nāk klajā ar Maskavas redzējumu, kā atrisināt Sīrijas konfliktu
FOTO: SCANPIX

Sīrijas konfliktam, kas kļuvis par iemeslu lielākajai bēgļu krīzei Eiropā kopš Balkānu kara laikiem, varētu pavērties risinājums. Krievijas prezidents Vladimirs Putins šodien nācis klajā ar Maskavas redzējumu, kā atrisināt četrus gadus ilgušo konfliktu. Tas ļautu Sīrijai un tās kaimiņvalstīm, kā arī ASV vadītajai koalīcijai koncentrēt spēkus cīņai ar kopīgo ienaidnieku – džihādistu grupējumu Islāma valsts. 

Sīrijas prezidents Bašars al Asads ir gatavs sarīkot pirmstermiņa parlamenta vēlēšanas un varētu dalīt varas grožus ar veselīgu opozīciju. Tā šodien paziņoja Kremļa saimnieks Vladimirs Putins. Maskava ir likusi saprast, ka nevēlas, lai Asads tiktu gāzts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vienlaikus Krievija izmanto džihādistu grupējuma Islāma valsts īstenoto agresiju Sīrijā, lai pārliecinātu citus pasaules politikas spēlētājus, tostarp ASV un Saūda Arābiju, ka ar Damasku ir jāsadarbojas, lai cīnītos pret kopīgo ienaidnieku.

Sīrijas konflikts, kas sākās kā demokrātijas atbalstītāju sacelšanās līdz ar tā dēvēto Arābu pavasari 2011. gada martā, jau izvērties krietni plašāks nekā cīņa starp tiem, kas atbalsta vai neatbalsta prezidentu Asadu.

Tas ieguvis reliģisku nokrāsu konfrontācijā starp valsts sunītu musulmaņu vairākumu un prezidenta pārstāvētās Šiītu Alavītu sektas sekotāju mazākumu, ievelkot konfliktā arī kaimiņvalstis.

Savukārt vēl vienu dimensiju konfliktam piešķīris džihādistu grupējums Islāma valsts kas, izmantojot šo haosu, sagrābis savā kontrolē plašas teritorijas Sīrijā un Irākā. Ir sācies arī karš karā – kur atsevišķi Asada pretinieku grupējumi vienlaikus cīnās arī ar Islāma valsti.

Četrus gadus ilgais konflikts prasījis vairāk nekā 200 tūkstošu cilvēku dzīvību, bet vairāk nekā 11 miljoni ir bijuši spiesti pamest savas mājas. 4 miljoni ir atstājuši valsti – un daļa no viņiem pievienojušies bēgļu plūsmai uz Rietumeiropu. Lielu daļu bēgļu uzņēmusi Turcija, kuras premjers šodien pauda sašutumu, ka kopš Sīrijas konflikta sākuma neviens nav ņēmis vērā Turcijas piedāvāto risinājumu.

Konflikta izbeigšana Sīrijā noteikti palīdzētu risināt Eiropas smagāko bēgļu krīzi kopš Balkānu kara laikiem, atzīst eksperti. Taču šāds – kaut arī reāls scenārijs – nenotiks tuvāko mēnešu laikā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl