Putins: mēs esam visstiprākie, jo mums ir taisnība

0 Komentāru
Putins: mēs esam visstiprākie, jo mums ir taisnība
Foto: AP/SCANPIX

Krievija prezidents Vladimirs Putins sniedzis plašu interviju Krievijas ziņu aģentūrai TASS. Putins intervijā paziņoja, ka ”mēs esam visstiprākie, jo mums ir taisnība”, kā arī neizslēdza iespēju, ka 2018. gadā varētu ceturto reizi kandidēt uz Krievijas prezidenta amatu.

Galvenie vēstījumi intervijā bija šādi: Rietumvalstu sankcijas būtiski neiespaidos Krievijas ekonomiku, rublis ir palicis mazliet nevērtīgāks, Krievijai ir neagresīva pozīcija, un korupcija mūsdienu Krievijai ir nākusi mantojumā.

Komentējot naftas cenas pasaulē, Putins uzskata, ka tā ir mērķtiecīga arābu valstu īstenota kampaņa, lai padarītu nerentablu slānekļa naftas iegūšanu ASV. Krievijas prezidents kategoriski noliedza, ka zemās naftas cenas ietekmēs Krieviju.

Putins atzina, ka korupcija ir liela problēma mūsdienu Krievijā, taču tā ir attīstījusies necaurspīdīgā privatizācijas procesa dēļ, kad daudzi ierēdņi esot rīkojušies privātīpašnieciski.

Putins arī komentēja starptautisko sankciju ietekmi un mērķi. Daudzas sankcijas tika ieviestas ļoti precīzi – tajās nozarēs, kur darbojas man labi zināmi uzņēmēji. ”Rietumi domāja, ka man šajās nozarēs ir kaut kādas biznesa intereses, un, ieviešot sankcijas, Rietumi tiešā veidā vērsīsies pret mani,” norāda Putins, ”taču viņi kļūdās. Ja Rietumi vēl uzskata, ka oligarhiem vēl ir kāda ietekme uz varu, tad viņi kļūdās. To es varu pateikt ar pārliecību.”

Tomēr intervijas kulminācija sasniedza brīdi, kad Putins, runājot par Krimas aneksiju, pavēstīja šo: ”Domāju, ka tā tam bija arī jānotiek… Vienkārši mēs esam stiprāki, jo mums ir taisnība. Spēks ir taisnībā. Kad krievu cilvēks jūt taisnību, viņš ir neuzvarams. To es saku pilnīgi atklāti,” pavēstīja Putins.

0 Komentāru