Komentāri

Krievijas Pirmais telekanāls svētdien pārraidīja savu veidoto dokumentālo filmu par Krimas atņemšanu Ukrainai, kurā Krievijas prezidents Vladimirs Putins Krimas aneksiju raksturo kā pussalas krievu iedzīvotāju glābšanu no prorietumnieciskajiem ukraiņu nacionālistiem.

Kremlis jau vairākas dienas uzkurina interesi par filmu Krima. Ceļš uz dzimteni, demonstrējot Putina intervijas fragmentus. Krievijas prezidenta administrācijas vadītājs Dmitrijs Peskovs arī svētdien izplatīja netiešu aicinājumu Krievijas iedzīvotājiem skatīties pārraidi, paziņojot, ka dokumentālo filmu skatīšoties arī Putins.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Peskova paziņojums izplatīts laikā, kad Krievijas un arī ārvalstu sabiedrībā uzkurināta intriga par Putina mīklaino pazušanu no sabiedrības acīm.

Kaut arī Putins iepriekš vienmēr noliedzis Krievijas karaspēka līdzdalību Krimas aneksijā un karadarbībā Donbasā, Krievijas prezidents pārraidē lepni klāsta par izstrādāto plānu un specoperāciju Krimas aneksijas realizēšanai.

Putins intervijā pavēstīja, ka 2014.gada pavasarī Krievija pussalā slepeni ievedusi jūras kājnieku desantniekus un Galvenā izlūkdienesta pārvaldes darbiniekus. Īpašo uzdevumu vienību kaujinieki Krimā ievesti ar aizbildinājumu pēc nepieciešamības pastiprināti apsargāt Krievijas militāros objektus.

Pēc Putina sacītā papildspēku ievešana realizēta ar piecām kravas lidmašīnām Il-76, kas nemitīgi kursējušas prom un atpakaļ uz Krimu, tādā veidā dažu dienu laikā pārdislocējot tūkstošiem virsnieku un kaujinieku.

Putins arī paziņoja, ka Krievija bija gatava aktivēt kodolspēkus, ja Krimas aneksijas gaitā rastos kādas problēmas. Krimas aneksiju Putins attaisnoja ar nepieciešamību aizstāvēt krievus no ukraiņu nacionālistiem un ekstrēmistiem, kas Ukrainā sarīkoja valsts apvērsumu.

”Mēs bijām spiesti sākt strādāt pie Krimas atgriešanas Krievijā, jo mēs nevarējām pamest šo teritoriju un tur dzīvojošos cilvēkus likteņa varā, lai viņus sagrauj nacionālisti. Tie nebijām mēs, kas Kijevā sarīkoja valsts apvērsumu, to izdarīja nacionālisti un cilvēki ar ekstrēmiem uzskatiem. Bet mēs esam šeit, šī ir mūsu zeme,” paziņo Putins.

Piedāvājam noskatīties epizodi no dokumentālās filmas! Tajā Putins žurnālistam stāsta, kā viņš nolēmis palīdzēt bēgošajam bijušajam Ukrainas prezidentam Viktoram Janukovičam, tiek interpretēti dažādi notikumi, kas norisinājās Ukrainā, un, protams, kāds ir pamats Krievijas okupācijai.

Epizode no dokumentālās filmas!

Lasi vēl