Putins: Krievijai un Igaunijai objektīvi ir kopīgas intereses Baltijā

Pievienot komentāru

Ceturtdien, 18. aprīlī, Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida tikās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Pašā Igaunijā Kaljulaidas došanās uz Maskavu netiek vērtēta viennozīmīgi – izraisījušās diskusijas par to, vai ir īstais laiks šādam simboliski svarīgam notikumam, ņemot vērā agresivitāti Krievijas attieksmē pret kaimiņvalstīm.

Igaunijas prezidentes Kersti Kaljulaidas un Krievijas vadītāja Vladimira Putina tikšanās notiek aptuveni 10 gadus kopš iepriekšējās reizes, kad ar Kremļa saimnieku divpusēji ticies kāds no Igaunijas līderiem.

Tikšanās laikā prezidenti runāja katrs savā dzimtajā valodā, atbilstoši diplomātiskajai praksei sazinoties ar tulka starpniecību. Puses atzinušas, ka tik ilgs kontaktu trūkums starp kaimiņiem neesot pieļaujams.

“Mums objektīvi ir kopīgas intereses Baltijas jūras reģionā. Gan drošības un ekoloģijas, gan transporta un tranzīta jomā,” norādīja Putins.

Savukārt Kaljulaida pauda: “Mēs jau iepriekš bijām nolēmuši satikties un aprunāties. Kaut vai tikai tāpēc, ka kaimiņiem ir nepieciešams sarunāties, pat ja mūsu attiecībās ir noteiktas domstarpības.”

Kaljulaida arī pievērsusies ekonomiskajiem starpvalstu sakariem un pauda, ka būtu laiks atjaunot Krievijas un Igaunijas sadarbības programmu. Pēc īsas tikšanās žurnālistu klātbūtnē sarunas turpinājās šaurākā lokā, bet pēc tam tika rīkotas kopīgas pusdienas, kuras piedalījās arī Krievijas valdības pārstāvji.

Kaljulaida ceturtdien arī atklāja renovēto Igaunijas vēstniecību Maskavā. Piektdien Kaljulaida Maskavā noliks ziedus pie politisko represiju upuru memoriāla un vakarpusē atgriezīsies Igaunijā.