Putins jautājumu-atbilžu sesijā biedē ar Trešo pasaules karu, kas civilizācijai būs iznīcinošs

6 komentāri
Putins jautājumu-atbilžu sesijā biedē ar Trešo pasaules karu, kas civilizācijai būs iznīcinošs
Foto: AP / LETA

Krievijas televīzijā ceturtdien varēja vērot ikgadējo šovu – vairākas stundas ilgo prezidenta Vladimira Putina iztaujāšanu, kur jautājumus uzdod iedzīvotāji. Putins kritizēja Lielbritāniju par aplamībām Skripaļu indēšanas afērā un brīdināja: ja sāksies Trešais pasaules karš, tas iznīcinās visu pašreizējo civilizāciju. Neiztika arī bez emocionālām atziņām par privāto dzīvi.

Atšķirībā no citām reizēm šoreiz Putina performanci klātienē klausījās vien divi žurnālisti. Zālē sēdēja vairāki brīvprātīgie, kas čakli strādāja pie datoriem. Jautājumus iedzīvotāji no visām Krievijas malām uzdeva ar teletilta starpniecību. Putins runāja gan par iekšpolitikas lietām, gan starptautisko spriedzi. Krievijas līderis brīdināja, ka vērienīgs militārais konflikts ir drauds, kas var iznīcināt visu pasauli.

“Izpratne, ka līdz ar Trešo pasaules karu beigsies mūsu civilizācija: šādai izpratnei vajadzētu mūs atturēt no radikālām un bīstamām darbībām pret mūsdienu civilizāciju globālās politikas arēnā,” sacīja Putins.

Viņš arī kārtējo reizi kategoriski noliedza Krievijas saistību ar bijušā spiega Skripaļa indēšanu: “Ja, kā apgalvo Lielbritānija, pret Skripaļu tika izmantots militāras pakāpes nervu aģents, viņš būtu miris dažās minūtēs vai sekundēs uz vietas. Tas nozīmē, ka militāras pakāpes nervu aģents.”

Pēc rūpīgi iestudētā scenārija žurnālisti uzveda arī emocionālas dabas jautājumus, uzspiežot uz patriotisma jūtām: “Kas jāupurē, esot prezidenta amatā? Upuris – tā ir privātā dzīve, tas ir neizbēgami. Bet atlīdzinājums ir ļoti spēcīgs. To kompensē apziņa, ka veicat ļoti svarīgu, noderīgu un unikālu darbu, kas palīdz paaugstināt miljoniem cilvēku labklājību un stiprināt vissvarīgāko – savu dzimteni. ”

Krievijas prezidentam jautāts arī par iespējamām ekonomiskām sankcijām pret Latviju, krievu skolu kontekstā. Putins atbildēja, ka sankciju produktivitāte ir kontraversāla, un Latvijas politiķiem vajadzētu pašiem nokaunēties.

6 komentāri