Putins ir licis ietekmēt ASV prezidenta vēlēšanas, paziņo specdienesti

2 komentāri
Putins ir licis ietekmēt ASV prezidenta vēlēšanas, paziņo specdienesti

Krievijas prezidents Vladimirs Putins esot devis rīkojumu veikt pasākumus, lai ietekmētu ASV prezidenta vēlēšanas. Tā teikts atslepenotā ASV izlūkdienestu ziņojumā.

Izlūkdienesti atklājuši, ka Putina mērķis bija kaitēt Hilarijai Klintonei, kas savukārt palielinātu Donalda Trampa izredzes uzvarēt. Lai Kremlis panāktu savu, esot izvērsti plaši pasākumi. Krievijas hakeri veikuši kiberuzbrukumus, uzlaužot Demokrātu partijas e-pastus un tos publiskojot, lai diskreditētu Klintoni.

Krievija tāpat izvērsusi propagandas kampaņu, izplatot viltus ziņas un algojot tā sauktos interneta troļļus. Ziņojumā arī secināts, ka pašus vēlēšanu rezultātus Krievija nav ietekmējusi, jo nav tikusi uzlauzta elektroniskās balsošanas sistēma.

To uzsver Donalds Tramps, jo pretējā gadījumā varētu apšaubīt viņa uzvaras likumību. Pēc tam, kad izlūkdienestu vadība Trampu vakar personīgi iepazīstināja ar ziņojumu, jaunievēlētais prezidents Tramps un viceprezidents Maiks Penss vienlaikus solīja aktīvi cīnīties pret kiberuzbrukumiem.

“Jaunievēlētais prezidents ir skaidri licis saprast, ka jaunā administrācijas savas darbības pirmajās dienās rīkosies agresīvi, lai cīnītos ar kiberuzbrukumiem un nākotnē pasargātu Amerikas tautu no šādiem uzbrukumiem,” norāda jaunievēlētais ASV viceprezidents Maiks Penss.

2 komentāri