Putins ieviesis “zaļo cilvēciņu” dienu

Komentāri
Putins ieviesis “zaļo cilvēciņu” dienu
(Foto: LETA)

Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstījis rīkojumu, ar kuru 27. februāris pasludināts par Specoperāciju bruņoto spēku jeb “zaļo cilvēciņu” dienu. Dokuments ievietots tiesiskās informācijas portālā un jau stājies spēkā.

Valsts domes deputāti ar iniciatīvu par šādas svētku dienas ieviešanu nāca klajā jau septembrī. Sākotnēji to bija paredzēts noteikt 7. oktobrī – Putina dzimšanas dienā. Kā skaidroja deputāti, iniciatīva radusies, reaģējot uz pilsoņu neskaitāmiem pateicības apliecinājumiem cilvēkiem armijas formās bez uzšuvēm, tā dēvētajiem zaļajiem cilvēciņiem, kas pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šodien kļuvis skaidrs, ka Putins ar “zaļo cilvēciņu” dienas ieviešanas uzdevumu ticis galā bez Valsts domes palīdzības. Parlamenta likumprojekta autors deputāts Igors Zotovs, par to uzzinājis, paziņoja, ka tagad atsauks savu likumprojektu un, ka ir apmierināts.
Putins pērn 17. aprīlī televīzijas “tiešās līnijas” pārraidē atzina, ka “zaļie cilvēciņi”, kas sevi dēvēja pa vietējās pašaizsardzības spēkiem, patiesībā bija Krievijas karavīri.

Gada beigās Putins Krievijas Aizsardzības ministrijas kolēģijas paplašinātajā sēdē pateicās karavīriem par “profesionālismu Krimas notikumu laikā”, uzsverot, ka viņi “nosargāja pussalas iedzīvotājus no asinsizliešanas un humānās katastrofas”.

Tiesa gan laikā, kad notika Krimas okupācijas operācija, gan Putins, gan Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu noliedza, ka “zaļie cilvēciņi” būtu Krievijas karavīri.

Oficiāli par Krimas atgūšanas operācijas sākumu tiek uzskatīts 2014.gada 20.februāris, jo tieši šāds datums iegravēts uz Krievijas Aizsardzības ministrijas medaļām Par Krimas atgūšanu.

Laikraksts Novaja Gazeta gan norāda, ka Krimas okupācijas operācija sākās naktī no 26. uz 27. februāri, kad plkst. 4.30 Krimā tika izsēdināti 120 Krievijas karavīri.

Sākotnējā vienība tika papildināta ar 1700 desantniekiem, kurus pussalā nogādāja aviācija. Krievijas karavīri mēneša laikā “bez asinsizliešanas sagrāba svarīgākos civilos un militāros objektus”, piespiežot padoties Ukrainas armijas karavīrus, norāda laikraksts.
Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus arī Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Kā janvāra beigās ANO Drošības padomes sēdē apliecināja Ukrainas vēstnieks ANO Jurijs Sergejevs, Ukrainas austrumos atrodas 12 000 Krievijas karavīru.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl