Putins ieradies vizītē Austrijā – eksperti to saista ar centieniem atcelt Eiropas sankcijas

5 komentāri
Putins ieradies vizītē Austrijā – eksperti to saista ar centieniem atcelt Eiropas sankcijas
Foto: Itar-Tass / LETA

Krievijas prezidents Vladimirs Putins šodien devies retā vizītē uz Rietumeiropu. Viņš viesojas Austrijā, kas izceļas kā viena no Krievijai draudzīgākajām Eiropas Savienības dalībvalstīm. Eksperti spriež, ka Putins cenšas veicināt nesaskaņas Eiropas Savienībā un atcelt Maskavai noteiktās sankcijas.

Viesošanās Austrijā ir Putina pirmā ārvalstu vizīte kopš inaugurācijas ceturtajam termiņam Krievijas prezidenta amatā.

Tradicionāli neitrālā Austrija atšķirībā no daudzām citām Rietumvalstīm pēc kādreizējā Krievijas dubultspiega Sergeja Skripaļa saindēšanas Maskavas diplomātus neizraidīja. Tāpat Austrijas vicekanclers pagājušajā nedēļas nogalē aicināja atcelt Kremlim noteiktās sankcijas.

Putins medijiem gan noraidījis, ka vizīte Austrijā būtu kā atlīdzība par tās nostāju pret Maskavu. Krievijas līdera vizīte iezīmē 50. gadadienu, kopš Padomju Savienība sāka gāzes piegādes šai valstij, un tieši ekonomiskā sadarbība esot vizītes centrā.

“Mums nav nekādu mērķu šķelt Eiropas Savienību. Mēs esam ieinteresēti, lai Eiropas Savienība būtu vienota un plaukstoša. Eiropa ir mūsu nozīmīgākais tirdzniecības partneris – jo vairāk problēmu būs Eiropas Savienībā, jo vairāk riska un nenoteiktības būs mums,” apgalvo Putins.

Vienlaikus šī ir pirmā Putina vizīte Rietumeiropā vairāk nekā gada laikā. Eksperti norāda, ka Krievijas prezidenta partijai “Vienotā Krievija” ir ciešas saites ar daudzām galēji labējām partijām Eiropas Savienībā, kuras pēdējos gados piedzīvo uzplaukumu.

Tāpēc Putins Eiropā varot ierasties pašpārliecinātā noskaņojumā, kamēr bloka transatlantiskās attiecībās sarežģījusi stīvēšanās ar ASV prezidenta Donalda Trampa administrāciju. Tas paverot Krievijas prezidentam iespējas izdarīt spiedienu sankciju atcelšanai, jo sevišķi ņemot vērā Eiropas atkarību no Krievijas piegādātajiem energoresursiem.

5 komentāri