Komentāri
Putins draud Rumānijai ar nonākšanu “tēmeklī” pēc ASV raķešbāzu izvietošanas
Foto: Scanpix

Kārtējo reizi ar draudīgiem citātiem izcēlies Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Šoreiz viņa dusmas izpelnījušās Austrumeiropas valstis, kas piekritušas savā teritorijā izvietot amerikāņu pretraķešu aizsardzības sistēmas. Putins vizītes laikā Grieķijā draudējis rumāņiem ar nonākšanu tēmeklī.

Laikā, kad Eiropas Savienība aizvien boikotē Krieviju par tās agresiju Ukrainā, Vladimirs Putins silti sagaidīts vizītē Grieķijā. Tomēr Krievijas līderis nebija labā omā. Šoreiz viņš bija saērcināts par ASV pretraķešu aizsardzības sistēmu uzstādīšanu Austrumeiropā. Pretraķešu vairogs nupat atklāts Rumānijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tajā atradīsies pārtvērējraķešu baterija SM-2 , un NATO sammitā Varšavā jūlijā tā tiks oficiāli iekļauta NATO pretraķešu aizsardzības vairogā. Darbs sākts arī pie bāzes izveides Polijā.

“Mēs būsim spiesti atbilstošā veidā reaģēt. Ja vakar tās Rumānijas daļas vienkārši nezināja, kas tas ir, atrasties tēmējumā, šodien mums nāksies veikt noteiktas darbības, kas garantēs mūsu drošību,” citēts Putins.

Tikmēr Krievijai pielabināties steidz populistiskais Grieķijas prezidents Aleksis Ciprs, kuram tā arī nav izdevies valsti izvilkt no smagās ekonomikas bedres.

Es vēlētos atkal sveikt Grieķijā Krievijas Federācijas prezidentu Vladimiru Putinu. Prezidenta vizīte mūsu valstī pēc daudziem gadiem ir pagrieziena punkts, pēc vairākām diplomātiskām vizītēm un augstākā līmeņa sanāksmēm, lai restartētu mūsu valstu attiecības.

Putins grieķus paslavējis, uzsverot, ka krievu tūristu skaits antīkās civilizācijas šūpulī, gada laikā pieaudzis par 520% un tas nepārprotami liecinot par abu valstu attiecību stiprināšanos.

Video

Lasi vēl