Putins Baltijas valstīs atbalstīts vairāk nekā Krievijā

10 komentāri
Putins Baltijas valstīs atbalstīts vairāk nekā Krievijā
Foto: BNS / LETA

Krievijas prezidenta vēlēšanās Latvijā un Igaunijā izvietotajos iecirkņos par Vladimiru Putinu nobalsojuši vairāk nekā 90%, tikmēr Lietuvā šādu izvēli izdarījuši 85% balsstiesīgo, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) dati.

Trīs vēlēšanu iecirkņos Rīgā par Putinu nobalsojuši 93,61% jeb 11 878 vēlētāju. Savukārt vēlēšanu iecirknī Liepājā Putins bijis vēl pārliecinošākā vadībā – par viņu savas balsis atdeva 96,84% Krievijas pilsoņu.

Tikmēr dati par Krievijas prezidenta vēlēšanu iznākumu Daugavpils vēlēšanu iecirknī liecina, ka arī tur līderis ir Putins – par viņu šajā iecirknī nobalsoja 96,27% vēlētāju.

Kopumā Latvijā par Putinu nobalsoja 94,88% Krievijas pilsoņu.

Tikmēr Igaunijā notikušajā balsošanā pašreizējo valsts galvu Putinu atbalstījuši 94% nobalsojušo. Pavisam Igaunijā biļetenus urnās iemetuši 28 077 cilvēki jeb 33,7% no balsstiesīgajiem. Vēlēšanu iecirkņi bija atvērti Krievijas vēstniecībā Tallinā, tās konsulārajā nodaļā Tartu, kā arī ģenerālkonsulātā Narvā.

Lietuvā notikušajā balsošanā Putins saņēmis 85% balsu. Pavisam šajā valstī nobalsojuši 4487 cilvēki jeb 39% no balsstiesīgajiem. Vēlēšanu iecirkņi bija atvērti Krievijas vēstniecībā Viļņā, Kauņas viesnīcā “Park Inn”, Krievijas ģenerālkonsulātā Klaipēdā, Šauļu ģimnāzijā “Santarve” un Visaginas kultūras centrā “Draugyste”.

Kā ziņots, CVK publiskotie provizoriskie rezultāti pēc 99% vēlēšanu komisiju protokolu apstrādes liecina, ka kopumā Putins ieguvis 76,65% balsu. Savukārt, pēc fonda “Sabiedriskā doma” aptaujas datiem, Putins saņēmis 77% balsu, bet, pēc VCIOM aptaujas datiem, 73,9% balsu.

Bez Putina vēlēšanās bija vēl septiņi kandidāti. Pēc CVK datiem, otrajā vietā ir Grudiņins ar 11,82% balsu. Tālāk seko Žirinovskis ar 5,68% balsu, Sobčaka ar 1,66% balsu, Javļinskis ar 1,04% balsu, Titovs ar 0,75% balsu, Suraikins ar 0,68% balsu, kā arī Baburins ar 0,65% balsu.

Vēlētāju aktivitāte sasniegusi apmēram 67%, pēc vairāk nekā 95% vēlēšanu komisiju protokolu apstrādes paziņojusi CVK. Iepriekšējās prezidenta vēlēšanās 2012. gadā piedalījās 65,3% balsstiesīgo Krievijas pilsoņu.

Pēc CVK sniegtās informācijas, ziņojumu skaits par pārkāpumiem vēlēšanu gaitā neesot liels.

Tomēr Krievijas opozīcijas aktīvisti un nevalstiskās organizācijas ziņo par daudziem pārkāpumiem svētdien notiekošajās prezidenta vēlēšanās. Galvenie minētie pārkāpumi ir fiktīvu biļetenu mešana urnās, kā arī urnu novietošana ārpus videokameru redzamības loka.

10 komentāri