Komentāri

Molotova-Ribentropa pakts, kuru savulaik noslēdza Padomju Savienība un Nacistiskā Vācija, bija PSRS drošības interesēs, tādēļ ir attaisnojams – tā vakar izteicies Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Tas notika kopīgā preses konferencē ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli, kura vizītē Maskavā bija ieradusies dienu pēc grandiozajām Uzvaras dienas svinībām. Jāpiebilst, ka Merkele Molotova-Ribentropa paktu joprojām atzīst par noziedzīgu.

Vācijas kanclere Angela Merkele vakar Krievijā piedalījās Otrā pasaules kara upuru piemiņas pasākumos, piemēram, nolika ziedus pie nezināmā kareivja kapa. Tomēr viņas vizītes datums – 10. maijs – uztverams, kā neslēpts mājiens Krievijai, ka tās agresija Ukrainā nav aizmirsta un piedota. Kremlis rietumvalstu līderi bija cerējis viesos sagaidīt 9. maijā, kad Maskavā notika grandioza militārā parāde. Arī pašas vizītes gaisotne nebija diez ko sirsnīga. Kopīgajā preses konferencē ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu Merkele atkārtoti veltīja ļoti asu kritiku Krievijas agresijai Ukrainā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tāpat abu valstu līderu viedokļi radikāli atšķīrās jautājumā par noziedzīgo Molotova-Ribentropa paktu, kura slepenajos protokolos PSRS un Vācija vienojās par savu ietekmi Austrumeiropas valstīs un pavēra ceļu Baltijas valstu okupācijai. Merkele, kā ierasts, atvainojās par Vācijas pagātnes grēkiem.

Tikmēr Putins centās attaisnot Padomju Savienības iesaisti noziedzīgajā paktā un atzina, ka piekrīt Krievijas kultūras ministram Vladimiram Medinskim, kurš to nodēvējis par milzīgu Staļina diplomātijas veiksmi.

Jāpiebilst, ka tā ir krasa pozīcijas maiņa no 2009. gada, kad Putins pauda, ka jebkāda sadarbība ar nacistiem ved pie traģēdijas un ir morāli nepieņemama.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl