Putins attaisnojis noziedzīgā Molotova-Ribentropa pakta slēgšanu

0 Komentāru
Putins attaisnojis noziedzīgā Molotova-Ribentropa pakta slēgšanu
FOTO: SCANPIX

Molotova-Ribentropa pakts, kuru savulaik noslēdza Padomju Savienība un Nacistiskā Vācija, bija PSRS drošības interesēs, tādēļ ir attaisnojams – tā vakar izteicies Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Tas notika kopīgā preses konferencē ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli, kura vizītē Maskavā bija ieradusies dienu pēc grandiozajām Uzvaras dienas svinībām. Jāpiebilst, ka Merkele Molotova-Ribentropa paktu joprojām atzīst par noziedzīgu.

Vācijas kanclere Angela Merkele vakar Krievijā piedalījās Otrā pasaules kara upuru piemiņas pasākumos, piemēram, nolika ziedus pie nezināmā kareivja kapa. Tomēr viņas vizītes datums – 10. maijs – uztverams, kā neslēpts mājiens Krievijai, ka tās agresija Ukrainā nav aizmirsta un piedota. Kremlis rietumvalstu līderi bija cerējis viesos sagaidīt 9. maijā, kad Maskavā notika grandioza militārā parāde. Arī pašas vizītes gaisotne nebija diez ko sirsnīga. Kopīgajā preses konferencē ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu Merkele atkārtoti veltīja ļoti asu kritiku Krievijas agresijai Ukrainā.

Tāpat abu valstu līderu viedokļi radikāli atšķīrās jautājumā par noziedzīgo Molotova-Ribentropa paktu, kura slepenajos protokolos PSRS un Vācija vienojās par savu ietekmi Austrumeiropas valstīs un pavēra ceļu Baltijas valstu okupācijai. Merkele, kā ierasts, atvainojās par Vācijas pagātnes grēkiem.

Tikmēr Putins centās attaisnot Padomju Savienības iesaisti noziedzīgajā paktā un atzina, ka piekrīt Krievijas kultūras ministram Vladimiram Medinskim, kurš to nodēvējis par milzīgu Staļina diplomātijas veiksmi.

Jāpiebilst, ka tā ir krasa pozīcijas maiņa no 2009. gada, kad Putins pauda, ka jebkāda sadarbība ar nacistiem ved pie traģēdijas un ir morāli nepieņemama.

0 Komentāru