Putins atklāj, ka 2014. gadā pavēlējis notriekt pasažieru lidmašīnu, bet vēlāk pavēli atcēlis

10 komentāri
Putins atklāj, ka 2014. gadā pavēlējis notriekt pasažieru lidmašīnu, bet vēlāk pavēli atcēlis
REUTERS/EPA/AFP/Sputnik/

Krievijas prezidents Vladimirs Putins 2014. gadā esot pavēlējis notriekt pasažieru lidmašīnu, jo pastāvējušas aizdomās, ka tajā atrodas spridzeklis un, iespējams, tiek apdraudēta ziemas olimpisko spēļu atklāšanas ceremonija Sočos. Pēcāk noskaidrojies, ka potenciālie draudi ir viltus trauksme, un pavēle atcelta, vēsta ziņu aģentūra “Reuters”.

Divu stundu garā dokumentālajā filmā, kurai dots nosaukums “Putins”, Krievijas prezidents atklāj, ka 2014. gada 7. februārī īsi pirms olimpisko spēļu atklāšanas viņš saņēmis zvanu no drošībniekiem par iespējamiem draudiem.

“Es tiku informēts, ka lidmašīna, kas kursē no Ukrainas uz Stambulu, ir nolaupīta un tās sagūstītāji pieprasa nolaišanos Sočos,” Putina teikto citē “Reuters”, atsaucoties uz filmā dzirdēto.

Putins saņēmis informāciju par iespējamiem draudiem Soču ziemas olimpisko spēļu atklāšanas laikā. Reaģējot uz to, viņš pavēlējis notriekt lidmašīnu.

Par iespējamiem draudiem informāciju snieguši “Turkish Pegasus Airlines”, norādot, ka viens no pasažieriem ir bruņojies ar spridzekli un lidmašīnai jāmainot kurss uz Sočiem.

Lidmašīnā atradušies 110 pasažieru, tikmēr ziemas olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā bija pulcējušies apmēram 40 000 cilvēku.

Putins atklāj, ka konsultējies ar drošībniekiem un saņēmis atbildi, – šādās situācijās ārkārtas plāns būtu notriekt lidmašīnu.

“Es viņiem teicu, lai rīkojas pēc plāna,” minējis Putins, uzsverot to, ka neilgi pēc tam ieradies olimpisko spēļu atklāšanās kopā ar Starptautiskās Olimpiskās komitejas amatpersonām.

Dažas minūtes vēlāk Putins saņēmis vēl vienu zvanu un informēts, ka notikušais ir viltus trauksme – pasažieris bijis alkohola reibumā, un lidmašīna turpinās ceļu uz Turciju. Putins pavēli notriekt lidmašīnu atcēlis.

Kremļa preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs aģentūrai “Reuters” apstiprināja Putina pausto informāciju.

Jau vēstīts, ka 18. martā gaidāmas Krievijas prezidenta vēlēšanas. Putins, kurš, visticamāk, uzvarēs 18. martā paredzētajās prezidenta vēlēšanās, intervijā ASV telekanālam NBC paziņojis, ka neplāno grozīt konstitūciju, lai amatā paliktu pēc tam, kad 2024.gadā beigsies viņa nākamais termiņš.

10 komentāri