Komentāri
Putins aicina Obamu nejaukties svešu valstu iekšējās lietās
AP/SCANPIX

“Es dziļi respektēju savus kolēģus – ASV un Francijas prezidentus – taču viņi nav Sīrijas pilsoņi, un tāpēc viņiem nevajadzētu būt iesaistītiem kādas citas valsts vadības izvēlē. Tas ir Sīrijas iedzīvotāju “bizness”,” tā tikšanās laikā ar ASV prezidentu Baraku Obamu viņam pauda Krievijas līderis Vladimirs Putins.

Tajā pašā laikā Putins norādīja, – “lai gan, protams, tas ir dziļš un asiņains konflikts, tāpēc mēs, atbalstot oficiālās varas iestādes cīņā ar teroristiem, vienlaikus iestājamies par politisku risinājumu un politisku procesu”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr Obama akcentēja, ka “ASV ir gatava sadarboties ar jebkuru valsti, tostarp Krieviju un Irānu, lai atrisinātu šo konfliktu”. Viņš gan norādīja, ka “ir jāsaprot, ka pēc šādas asinsizliešanas, šāda postījumu apmēra – nav iespējama atgriešanās pie stāvokļa, kāds bija pirms kara”.

Pusotras stundas ilgās tikšanās laikā ASV prezidents un Krievijas prezidents vienojās, ka abu valstu militārpersonām būtu jāuztur kontakti, lai izvairītos no konflikta pēc tam, kad pēdējo nedēļu laikā Krievija pakāpeniski nostiprinājusi savu militāro klātbūtni Sīrijā.

ASV, Francijas un citu sabiedroto valstu aviācija šobrīd karo ar džihādistu organizāciju Islāma valsts, kas, izmantojot Sīrijas pilsoņu karu, sagrābusi plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, nolūkā izveidot islāma kalifātu. Krievija uzskata, ka ir jāveido plašāka koalīcija cīņai ar Islāma valsti, un nav citas izejas, kā atbalstīt Sīrijas prezidentu Bašaru al Asadu un kurdu grupējumus, kuriem ir tāds pats mērķis. Tomēr Rietumvalstis jau iepriekš likušas saprast, ka arī Bašaram al Asadam būs jāpazūd no Sīrijas politiskās skatuves.

Jau ziņojām, ka ASV un Krievijas attiecības ir nopietni pasliktinājušās kopš Krimas aneksijas un Maskavas atbalsta separātistiem Ukrainā. Tomēr par spīti domstarpībām ASV un Krievijai izdevies sastrādāties, lai kopā ar Lielbritāniju, Franciju un Vāciju panāktu vienošanos ar Irānu par tās pretrunīgi vērtēto kodolprogrammu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl