”Putina tīģeris” uzbrūk Ķīnas zemnieku kazām, apgalvo lopkopji

Komentāri
”Putina tīģeris” uzbrūk Ķīnas zemnieku kazām, apgalvo lopkopji
Foto: Ryan Poplin /Flickr

Ķīnas pierobežas zemnieki sūdzas, ka viens no tīģeriem, kuru šā gada pavasarī netālu no Ķīnas robežas brīvībā palaida Krievijas prezidents Vladimirs Putins, izrādījis pārlieku lielu interesi par viņu kazām.

Kopumā tīģera uzbrukumos cietušas vismaz 18 kazas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirms diviem gadiem Krievijas taigā tika atrasti pieci izbadējušies tīģerēni. Pirms atlaišanas atpakaļ savvaļā tīģeriem iemācīja medīt. Lielu mediju uzmanību izpelnījās viens no tiem, kuru brīvā dabā pats savām rokām palaida Kremļa saimnieks – Krievijas prezidents V. Putins. Tieši šo tīģeri Ķīnas zemnieki tur aizdomās par vairākiem uzbrukumiem viņu kazām.

Taču Kremlis norāda, ka V. Putins maijā esot atbrīvojis tikai trīs apdraudētās sugas pārstāvjus – Amūras tīģerus Kuzju, Borju un Ilonu. Taču Ustins un vēl viens tīģeris tika palaists savvaļā citā pasākumā jūnijā, kurā V. Putins nepiedalījās.

Ķīnas valdība solīja atlīdzināt lopkopjiem par nogalinātajām kazām. Taču tajā pašā laikā zemniekiem tika ieteikts “pārvietot kazas un gādāt par kūts drošību”, lai izvairītos no uzbrukumiem nākotnē.

Sibīrijā un Ķīnas ziemeļaustrumos dzīvo aptuveni pieci simti Amūras tīģeru, kas ir apdraudēta suga.

Portāls Skaties.lv jau ziņoja, ka retie Amūras tīģerēni šovasar piedzimuši Rīgas Zoodārzā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl