Putina ārpolitika rada arvien lielākus draudus Krievijas ekonomikai

Pievienot komentāru
Putina ārpolitika rada arvien lielākus draudus Krievijas ekonomikai
FOTO: LETA

Kam vairāk kaitē Kremļa jaunās sankcijas – turkiem vai pašiem krieviem? Uz šādu jautājumu tagad atbildes meklē politikas vērotāji un iedzīvotāji abās robežas pusēs.

Putina politika allaž balstījusies uz ārēja ienaidnieka meklēšanu, bet nu to kļuvis tik daudz, ka pašizolācija rada arvien lielākus riskus Krievijas iekšējai ekonomikai.

Uz Ukrainas – Krievijas robežas pie Bačivskas kontrolpunkta šonedēļ veidojās smago mašīnu rinda. Tās bija no Turcijas atvestās kravas, kas bezcerīgi gaidīja atļauju iebraukt Krievijā.

Trīs dienu laikā Krievijas puse ir liegusi iebraukšanu 100 kravas automašīnām no Turcijas.

Tā ir sankciju redzamā daļa. Mazāk redzama, taču arvien grūtāk noslēpjama ir ietekme, kādu sankcijas atstāj uz pašu Krieviju. Jauni nodokļi un autopārvadātāju protesti.

Jau Ukrainas kara dēļ nonākusi izolētībā, Krievijas ekonomika piedzīvo grūtus laikus, ko jāatzīst arī par šo radušos situāciju galvenajam atbildīgajam.

Ekonomiskās grūtības atstājušas ietekmi uz cilvēku ienākumiem un dzīvesveidu.

Tomēr politologi Putina tautai adresētos mierinājumus tulko ar Kremļa rūpīgi spodrināto propagandu. Dziļāka iesaiste Tuvo Austrumu karā un neplānotais konflikts ar Turciju Krievijas ekonomiskās problēmas ne vien nerisina, bet tikai padziļina.

Austrumeiropas politikas pētījumu centra izpilddirektors, Andis Kudors

Es domāju, drīzāk Krievija pārrēķinājās. Negaidīja tik asu reakciju. Cietīs parastie iedzīvotāji Krievijā, jautājums– cik tālu.

Politologs skaidro, ka Krievijai būtu steidzami jādomā par reformu veikšanu un jāsamazina, piemēram, militārie tēriņi. Taču pats arī piebilst, ka šāds scenārijs, lai arī vēlams, ir maz ticams.

Ekonomika un ārpolitika būs divi galvenie Krievijas izaicinājumi nākamgad gaidāmo parlamenta un pēc diviem gadiem – prezidenta vēlēšanu gaisotnē. Politologs gan prognozē, ka problēmu risināšanas vietā Putina režīms ķersies pie tam vislabāk pazīstamā ieroča – propagandas, lai iedzīvotāju acīs attaisnotu varas elites rīcību.

Skaties video!