Putina 65. dzimšanas dienā tūkstošiem cilvēku devušies ielās, lai protestētu pret viņa veidoto politiku

5 komentāri
Putina 65. dzimšanas dienā tūkstošiem cilvēku devušies ielās, lai protestētu pret viņa veidoto politiku
Uz protestiem lielākajās pilsētās aicināja Krievijas redzamākais opozicionārs Aleksejs Navaļnijs. (EPA/LETA)

Tūkstošiem cilvēku visā Krievijā sestdien, 7. oktobrī, devušies ielās, lai protestētu pret Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu un viņa veidoto politiku. Zīmīgi, ka demonstrācijas organizētas Putina 65. dzimšanas dienā.

Uz protestiem lielākajās pilsētās aicināja Krievijas redzamākais opozicionārs Aleksejs Navaļnijs. Vaigā viņu gan neizdosies redzēt starp demonstrantiem, jo viņš pašlaik izcieš 20 dienu ilgu cietumsodu par nesankcionētu demonstrāciju organizēšanu. Šogad tā ir jau trešā reize, kad viņš atrodas aiz restēm. Galvenā protesta akcija paredzēta Putina dzimtajā pilsētā Sanktpēterburgā, taču simtiem cilvēku devušies ielās pat tūkstošiem kilometru attālajā Vladivostokā.

Sociālajos tīklos protestētāji ziņo par policijas operācijām, lai izklīdinātu vai apcietinātu sanākušos. Policijas busiņos šī diena jau beigusies vairākiem cilvēkiem Samarā un Tverā. Ar protestu palīdzību Navaļnijs cer iegūt lielāku atbalstu, lai kandidētu nākamā gada prezidenta vēlēšanās. Oficiāli gan viņš nedrīkst piedalīties vēlēšanās, jo izcieš nosacītu sodu par krāpšanu, tomēr pats opozicionārs šo lietu uzskata par politizētu.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl