Puisis, kurš sarīkoja uzbrukumu vilcienā, Vācijā ieradies kā bēglis

1 komentārs
Puisis, kurš sarīkoja uzbrukumu vilcienā, Vācijā ieradies kā bēglis
FOTO: LETA

Traģiski notikumi pagājušajā naktī satricinājuši Vāciju. Ar cirvi bruņojies jaunietis uzbrucis vilciena pasažieriem, smagi ievainojot četrus cilvēkus. Atbildību par notikušo uzņēmies teroristu grupējums Daesh.

Šausmu filmas cienīgie notikumi risinājās Vācijas dienvidos, netālu no Vircburgas. Uzbrucējs, 17 gadus vecs Afganistānas pilsonis, Vācijā ieradies kā patvēruma meklētājs.

Sākotnēji viņš dzīvojis bēgļu centrā, bet pēc tam pārcēlies pie audžuģimenes Oksenfurtes pilsētā -, netālu no vietas, kur pastrādāja noziegumu. Uzbrukuma brīdī vilcienā kopumā bija 30 pasažieri. Puse nogādāti slimnīcā šoka stāvoklī.

Uzbrukuma brīdī puisis arābu valodā saucis Allahu akbar jeb Dievs ir visuvarens. Pēc notikušā vilciens apstādināts, un uzbrucējam izdevās aizbēgt. Taču policija, iesaistot papildspēkus, jaunieti nošāva.

Foto

Uzbrucēja dzīvesvietā viņa personīgajās mantās atrasts ar roku zīmēts teroristiskā grupējuma Daesh karogs.

Tikmēr Vācijas amatpersonas, ņemot vērā jau tā Vācijā atdzimstošo ksenofobiju, aicina notikušo nesaistīt ar samilzušo bēgļu krīzi. Pērn Vācija ieradās vairāk nekā miljons bēgļu, tostarp tūkstošiem nepilngadīgu personu bez radiniekiem.

Video