Komentāri
Pudždemons paziņo, ka Katalonija nepieņems Spānijas lēmumu par autonomijas apturēšanu
Pudždemons norādīja, ka Madrides centrālās valdības vēlme atlaist Katalonijas reģionālo valdību ir "tiešs uzbrukums demokrātijai". (AFP/LETA)

Katalonijas reģionālās valdības premjerministrs Karless Pudždemons sestdienas, 21. oktobra, vakarā paziņojis, ka nepieņems Spānijas lēmumu par reģiona autonomijas apturēšanu.

Pudždemons norādīja, ka Madrides centrālās valdības vēlme atlaist Katalonijas reģionālo valdību ir “tiešs uzbrukums demokrātijai”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Premjers pavēstīja, ka sasauks reģionālā parlamenta sēdi, lai apspriestu iespējamo reakciju uz premjerministra Marjano Rahoja valdības lēmumu iedarbināt Spānijas konstitūcijas 155.pantu, kas ļauj atjaunot tiešo Madrides pārvaldi Katalonijā.

Tomēr Pudždemons tā arī skaidri nepateica, vai aicinās parlamentu balsot par vienpusēju neatkarības pasludināšanu.

Iepriekš Pudždemons brīdinājis, ka gadījumā, ja Madride mēģinās apturēt autonomiju, Katalonija vienpusējā kārtā pasludinās neatkarību, pamatojoties uz 1.oktobrī notikušā referenduma rezultātiem.

Jau vēstīts, ka sestdien, 21. oktobrī, pēc Spānijas valdības lēmuma apturēt Katalonijas autonomiju Barselonas ielās izgājuši aptuveni 450 000 neatkarības atbalstītāju.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl