Publiskoti dokumenti, kas pierāda bagāto cilvēku finanšu shēmas; skandālā iesaistīts pat britu karaļnams

0 Komentāru
Publiskoti dokumenti, kas pierāda bagāto cilvēku finanšu shēmas; skandālā iesaistīts pat britu karaļnams
Par "Paradīzes papīriem" nodēvētie dokumenti met ēnu gan uz pazīstamiem mūziķiem, gan valdībām un pat britu karaļnamu. (EPA/LETA)

Klajā nākusi un pasauli satricinājusi gūzma ar dokumentiem, kas pierāda bagāto un slaveno pasaules cilvēku nodokļu nemaksāšanas shēmas, izmantojot ārzonas kontus.

Par “Paradīzes papīriem” nodēvētie dokumenti met ēnu gan uz pazīstamiem mūziķiem, gan valdībām un pat britu karaļnamu.

Vairāk nekā 13 miljonus dokumentu pašlaik pēta simtiem pētniecisko žurnālistu. Daļa no viņiem piedalījās arī bēdīgi slaveno “Panamas papīru” skandāla atklāšanā.

Pasauli pārsteidzis Lielbritānijas karalienes Elizabetes Otrās vārds, kas figurē dokumentos. Aptuveni 10 miljoni mārciņu viņas privāto līdzekļu glabājas ofšoru kontos, kādēļ Londonai gar degunu iet liels daudzums nodokļu naudas. Tāpat medijos locīts arī Baltā nama tirdzniecības ministra Vilbura Rosa vārds. Viņam pieder daļas uzņēmumā “Navigator”, kas ik gadu gūst miljonus peļņā no Krievijas uzņēmuma “Sibur”. Šajā uzņēmumā liela ietekme ir Kremlim pietuvinātiem cilvēkiem. Ross gan tajā nesaskata interešu konfliktu.

Neērtā situācijā nonācis arī Kanādas premjera Džastina Trudo Liberālās partijas biedrs un viens no lielākajiem viņa 2015. gada kampaņas līdzekļu vācējiem Stīvens Bronfmans. Arī viņš izmantojis ārzonas kontus, lai gan Trudo pēdējā laikā bijis viens no šādu nodokļu nemaksāšanas shēmu redzamākajiem kritiķiem.

0 Komentāru