Publiskotas detalizētas prasības “Trampa mūrim”

Komentāri
Publiskotas detalizētas prasības “Trampa mūrim”
Foto: AFP / LETA

Baltā nama administrācija spērusi vēl vienu soli, lai tiktu īstenots viens no galvenajiem Donalda Trampa priekšvēlēšanu solījumiem – jauna mūra uzcelšana uz robežas ar Meksiku. ASV Muitas un robežsardzes administrācija ir publiskojusi detalizētas prasības, kādam ir jābūt “Trampa mūrim”.

Līdz ar ASV-Meksikas robežas mūra prasību publiskošanu Baltā nama administrācija ir sākusi oficiālo procedūru, kurai jāvainagojas ar vienu no visu laiku vērienīgākajiem valdības finansētajiem būvniecības darbiem Amerikas vēsturē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jaunajam mūrim ir jābūt deviņus metrus augstam, lai tam nevarētu pārrāpties. Tam jābūt arī pietiekami dziļi zemē, lai robežu nevarētu šķērsot, izrokoties. Mūris jāuzceļ tā, lai paietu vismaz 30 minūtes, bet ideālā variantā – četras stundas, mēģinot izlauzties tam cauri ar āmuru, urbi vai citām ierīcēm. Un no ASV puses mūrim jābūt estētiski baudāmā krāsā. Par to, cik estētiski “Trampa mūrim” jāizskatās no Meksikas puses, nekas nav teikts. Mūrim vietām jābūt caurspīdīgam, lai robežsargiem dotu iespēju kontrolēt, kas notiek robežas otrā pusē.

Kuram no potenciālajiem būvniekiem uzticēt vērienīgo projektu, valdība izlems pēc tam, kad tās būs uzcēlušas mūra prototipus.

Detalizētās prasības atbilst Donalda Trampa priekšvēlēšanu solījumam, ka viņš uzcels “lielu, skaistu mūri”. Kopš pirmās dienas, kad viņš paziņoja par kandidēšanu ASV prezidenta vēlēšanās, nelegālajiem imigrantiem no Meksikas Tramps ir veltījis asus vārdus.

“Viņi ieved iekšā narkotikas, viņi ieved iekšā noziedzību, viņš ir izvarotāji, un daži, es tā pieļauju, ir labi cilvēki,” norāda Tramps. Apņemšanās celt jaunu mūri tiek vērtēta ļoti pretrunīgi. Gan Meksikā, gan ASV notikušas dažādas protesta akcijas.

Lai gan Tramps ir solījis, ka par mūri maksās Meksika, tā būvniecība tomēr gulsies uz ASV nodokļu maksātāju pleciem. Viņš pieprasījis sākotnēji šim mērķim valsts budžetā atvēlēt vienu miljardu dolāru. Bet kopējās izmaksas tiek lēstas no 10 līdz 25 miljardiem dolāru.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl