Nopludināts seriāla tīzeris – Krievijas versija par Černobiļas katastrofu

2 komentāri
Nopludināts seriāla tīzeris – Krievijas versija par Černobiļas katastrofu
EKRĀNUZŅĒMUMS

Internetā nopludināts pirmais ieskats no topošā seriāla par Černobiļas kodolreaktora avāriju. Šī būšot Krievijas atbilde pasaulē jau atzinīgi novērtētajam ASV un Lielbritānijas kopražojumam jeb mini seriālam ”Černobiļa”.

Krievijas versijā, kas tiks izrādīta valsts kontrolētajā televīzijas kanālā ”NTV”, fokuss vērsts uz Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) tiešu iejaukšanos Černobiļas katastrofas izraisīšanā. Arī jaunā seriāla nosaukums ir identisks kā Rietumu uzņemtajam mini seriālam – ”Černobiļa”.

Drāmas pamatā esot CIP aģenta iefiltrēšanās kodolreaktora komandā un Krievijas specdienesta pārstāvja centieni notvert aizokeāna spiegu.

Jaunajam seriālam būšot 12. sērijas, pirmizrāde paredzēta šogad.

Par spīti nesen izrādītā mini seriāla ”Černobiļa” augstajam novērtējumam, daļa sabiedrības Krievijā nosoda šo ārvalstu atainojumu par traģēdiju Černobiļā. Valsts kontrolētajos medijos raidorganizācijas “HBO” seriāls nodēvēts par ”kvalitatīvu propagandas produktu”.

Drīz pēc tīzera nopludināšanas internetā, “NTV”, pamatojoties uz autortiesībām, veicis darbības, lai izņemtu vai liegtu noskatīties ar seriālu saistīto saturu.

Tomēr daži no kaimiņvalsts medijiem jau paguvuši to “pārtvert” un pat arī nokritizēt.

Jāpiebilst, ka jaunā seriāla budžets, saskaņā ar “abcNEWS” minēto informāciju, ir 30 miljoni rubļu jeb aptuveni 430 000 eiro, un finansējumu piešķīrusi Krievijas Kultūras ministrija. Salīdzinājumam – Latvijā nesen uzņemtajam televīzijas seriālam “Sarkanais mežs” no valsts tika piešķirts 700 000 eiro liels finansējums.

Video: kadri no tīzera un paustā kritika (krievu valodā).