Publicētais laikapstākļu monitorings Lielbritānijā apstiprina klimata pārmaiņas

0 Komentāru
Publicētais laikapstākļu monitorings Lielbritānijā apstiprina klimata pārmaiņas
EPA/SCANPIX

Mūsu platuma grādos kļūst arvien siltāks. To apliecina arī šī vasara. Zinātniekiem ar sajūtām vien nepietiek. Tiem nepieciešami datos balstīti pierādījumi. Ar ziņojumu par laikapstākļu izmaiņām pagājušajā gadā Lielbritānijā nācis oficiāls pārskats, stāsta TV3 raidījums ”900 sekundes”.

Britu Meteoroloģijas biroja jaunākais ziņojums, iespējams, apstiprina to, ko lielākā daļa cilvēku ir redzējuši paši. Bet, ja esam pavisam precīzi, tad pērnais gads Apvienotajā Karalistē bijis trešais siltākais, piektais mitrākais un astotais saulainākais, kopš mērījumu uzsākšanas 1884. gadā.

Tendences turpinās arī šogad. Daudzviet valstī reģistrēta rekordaugsta gaisa temperatūra.

Skatoties nākotnē, zinātnieki ir pārliecināti, ka mainīgie laikapstākļi ietekmēs visus Lielbritānijas sektorus un ir jāveic sagatavošanās darbi. Runa ir gan par patveršanos no saules, bet vienlaikus arī plūdiem un jūras līmeņa celšanos. 20. gadsimta laikā tas pieaudzis par 16 centimetriem, bet kopš 1990. gadiem aug vēl straujāk.

Klimata pārmaiņām ātra risinājuma nav. Inerci uzreiz nespēs ietekmēt pat uzsāktais ceļš uz pasaulē radīto oglekļa emisiju daudzuma samazināšanu, taču tas neatsver to, ka uz šo mērķi jāvirzās.

0 Komentāru