Publicē bildes ar pārsteigto māti, kura gaidīto septiņu bērnu vietā dzemdēja deviņus

3 komentāri
Publicē bildes ar pārsteigto māti, kura gaidīto septiņu bērnu vietā dzemdēja deviņus
AFRICA FACTS ZONE

25 gadus veca sieviete Rietumāfrikā nesen dzemdējusi deviņus zīdaiņus, kas ir par diviem vairāk, nekā ārsti bija atklājuši skenēšanas laikā, un nu ārvalstu medijos publicētas bildes ar viņu.

Halima Sisē Marokā dzemdējusi deviņīšus. Mali valdība viņu aizveda uz slimnīcu speciālistu aprūpes saņemšanai.

“Es esmu ļoti laimīga,” viņas vīrs sacīja “BBC”. “Manai sievai un mazuļiem [piecām meitenēm un četriem zēniem] klājas labi.”

Sievietei, kura 2009. gadā ASV dzemdēja astoņus zīdaiņus, līdz šim piederēja Ginesa rekords ar visvairāk izdzīvojušajiem vienlaikus dzemdētajiem bērniem.

Iepriekš ir reģistrēti divi šādi gadījumi, kas ir atsevišķi stāsti – viens sievietei Austrālijā 1971. gadā un otrs sievietei Malaizijā 1999. gadā, taču neviens no zīdaiņiem neizdzīvoja ilgāk par dažām dienām.

Pasaules rekordistes Nadjas Sulemanas astoņīši ir izauguši, tagad ir 12 gadus veci. Viņa tos ieņēma, izmantojot mākslīgo apaugļošanu.

Kasablankas “Ain Borja” klīnikas, kurā dzemdēja Sisē, medicīnas direktors profesors Jusefs Alaoui ziņu aģentūrai “AFP” sacīja, ka deviņīšu dzemdības ir “ārkārtīgi reti sastopamas, izņēmuma gadījums” – un priekšlaicīgi dzimušo bērnu dzemdībās palīdzēja 10 ārstu un 25 feldšeru komanda.

Jaundzimušo svars bijis no 500 gramiem līdz vienam kilogramam, un viņi tiks turēti inkubatoros divus līdz trīs mēnešus.

3 komentāri