Protestu sekas Francijā: tiks atlikta degvielas nodokļa celšana

27 komentāri
Protestu sekas Francijā: tiks atlikta degvielas nodokļa celšana
REUTERS/SCANPIX

Francijas premjerministrs Eduārs Filips otrdien paziņoja par jaunu piekāpšanos “dzelteno vestu” protesta kustībai, sakot, ka 1. janvārī plānotā degvielas nodokļa celšana tiek atlikta uz sešiem mēnešiem.

“Nekādi nodokļi nav tā vērti, lai apdraudētu nācijas vienotību,” uzrunā televīzijā sacīja premjers, piebilstot, ka dusmas ielās izraisīja “dziļa netaisnība – nespēja dzīvot cienīgi no sava darba”.

Izsakoties par protestiem, kas varētu vēl tikai notikt, premjers sacīja, ka tie ir jāizsludina iepriekš un tiem ir jānoris mierīgi.

Nodokļa celšanas apturēšana būs saistīta ar citiem pasākumiem, lai izbeigtu divas nedēļas ilgstošos protestus, pavēstīja avoti valdībā.

Protesti pret degvielas nodokļa paaugstināšanu Francijā sākās pirms divām nedēļām. Filips piektdien jau tikās ar diviem “dzelteno vestu” pārstāvjiem, bet viens no viņiem devās projām no tikšanās, nesagaidījis tās beigas.

Pirmdien pēc nedēļas nogales vardarbīgajiem protestiem Parīzē protestiem pievienojušās arī ātrās palīdzības ekipāžas.

Vairāki desmiti ātrās palīdzības automobiļu pirmdien bloķējuši tiltu, kas ved uz Burbonu pili, kur izvietota Nacionālā sapulce.

Franču mediji ziņo, ka protestu kustībai pievienojušies arī skolēni, kas visā Francijā bloķējuši vairākus desmitus vidusskolu.

Sadursmes starp policiju un demonstrantiem pirmdien atsākās arī Francijas aizjūras departamentā Reinjonā, kur pēdējo nedēļu laikā notikušas īpaši lielas nekārtības.

Nemieri jau radījuši jaunas ekonomiskās grūtības. Sarucis viesnīcu rezervāciju skaits, krītas mazumtirdzniecības ieņēmumi, pieaug investoru nervozitāte, un degvielas naftas uzņēmums “Total” ziņo, ka dažos tam piederošajos benzīntankos beigušies degvielas krājumi.

Tūrisma un transporta uzņēmumu akciju kurss krītas, lai gan visumā tirgus atrodas kāpjošā fāzē.

TOP komentāri

 • Adriāna Anna
  +5 +5 0

  Adriāna Anna

  Kāpēc pie mums neviens neprotestēja , redz cilvēki apvienojās un panāca savu !
 • Uldis Oliņš
  +5 +5 0

  Uldis Oliņš

  Būtu jauki ja arī mēs LATVIEŠI varētu iestāties par savām tiesībām. Jo šis nenormālais nodokļu slogs ,kas ir uzkrauts mums ,nav normāls.??
 • Eduards Edžus Ābele
  +4 +4 0

  Eduards Edžus Ābele

  Pagulēs atkal pāris dienas teltīs pie saeimas un pukstēdami dzīvos tālāk...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl