Protestu laikā Francijā izceļas smagas sadursmes ar policiju! Ievainoti 24 likumsargi

Komentāri
Protestu laikā Francijā izceļas smagas sadursmes ar policiju! Ievainoti 24 likumsargi
FOTO: LETA

Francijā protesti pret darba tirgus reformām pārauguši vardarbībā un sadursmēs ar policiju. Vakar ievainoti 24 likumsargi, aizturēti 124 nemierīgie protestētāji, kas barā sējuši haosu un aicinājuši uz vardarbību.

Pēdējos mēnešus dažādas demonstrācijas Francijā jau kļuvušas par normu, un nekas neliecina, ka tuvākajā laikā situācija varētu mainīties.

Vakar vairākās Francijas pilsētās – Parīzē, Nantē, Lionā, Marseļā un Tulūzā – ielās izgāja simtiem tūkstošu protestētāju. Tiek lēsts, ka aptuveni 170 tūkstoši strādājošo un studentu piedalījās demonstrācijās pret darba likuma reformām. Taču milzīgais bars ātri vien kļuva nekontrolējams un sākotnējais gājiens pārauga sadursmēs.

Jaunieši maskās likumsargus apmētāja ar stikla pudelēm un bruģakmeni, nopietni ievainojot 3 policistus, bet kopumā mediķu palīdzība bijusi nepieciešama 24 likumsargiem.

Drošības spēki Parīzē uz nemierīgajiem protestētajiem raidīja asaru gāzi. Policija pakāpeniski atspieda protestētājus uz tuvākajām ielām, un vairāk nekā 124 cilvēki tika aizturēti.

Tāpat jau nedēļām ilgi cilvēku tūkstoši naktīs pucējas Republikas laukumā. Šie protestētāji pauž solidaritāti ar valstī esošajiem bēgļiem. Lai viņus no laukuma aizdzītu, policija šorīt pielietoja asaru gāzi.

Francijas premjerministrs Manuels Valss stingri nosodījis nekārtības, sadursmēs vainojot ”bezatbildīgu mazākumu”, kas stāšoties tiesas priekšā.
Dažādas demonstrācijas, streiki un piketi sevišķi aviācijas un sabiedriskā transporta jomās, ir daļa no protestu viļņa, kas aizsākās pirms pāris mēnešiem. Valdība vēlas reformēt darba likumu, lai mazinātu hronisko bezdarbu, kas Francijā sasniedzis 10%.

Reforma ļautu darba devējiem vieglāk atbrīvot darbiniekus, tādējādi valdība cer pamudināt uzņēmumus pieņemt darbā vairāk cilvēku.

Taču liela daļa francūžu pārliecināti, ka reformas apdraud strādājošo tiesības, ļaus samazināt algas un apgrūtinās darba atrašanu, īpaši jauniešiem. Arodbiedrības un studentu organizācijas plāno turpmākus protestus arī 1. maijā.

Video

Lasi vēl