Protestos Luisvilā sašauti septiņi cilvēki

Pievienot komentāru
Protestos Luisvilā sašauti septiņi cilvēki
AP / SCANPIX

Protestos, kas saistīti ar kādas melnādainas sievietes nāvi policijas reida laikā, Luisvilā sašauti vismaz septiņi cilvēki, šodien paziņojusi ASV policija.

26 gadus vecā neatliekamās palīdzība mediķe Briāna Teilore tika sašauta astoņas reizes narkotiku apkarošanas nodaļas reidā 13.martā. Detektīvi bez iepriekšēja brīdinājuma ielauzās Teilores mājās, lai veiktu kratīšanu aizdomās par šīs adreses saistību ar narkotiku tirdzniecību.

Narkotikas Teilores mājā netika atrastas. Teilores ģimene šomēnes iesūdzēja policiju tiesā.

Vismaz viena protestos ievainotā cilvēka stāvoklis ir kritisks, atklāja policija, norādot, ka vairākas personas ir aizturētas.

Policijas preses pārstāvis apgalvoja, ka neviens policists protestu laikā nav šāvis no sava dienesta ieroča. Viņš atklāja, ka visi sašautie ir civiliedzīvotāji.

Aptuveni 500 līdz 600 cilvēku ceturtdienas naktī devās gājienā pa Luisvilas centra ielām. Šāvieni atskanēja pusstundu pirms pusnakts, ziņo policija.

Vēlāk protestētāji ierīkoja barikādes pie pilsētas domes, un policisti izmantoja asaru gāzi pret demonstrantiem.

Luisvilas mērs Gregs Fišers tviterī īsi pirms pusnakts aicināja iedzīvotājus saglabāt mieru, kamēr tiek meklēta patiesība un taisnīgums. Viņš norādīja, ka nāk klajā ar šādu aicinājumu Teilores mātes vārdā.

Teilores nāve piesaistījusi visas valsts uzmanību, tāpat kā Ahmuda Arberija lieta Džordžijas štatā un Džordža Floida nāve policijas aizturēšanas laikā Minesotas štatā.