Protestiem Honkongā jauna forma: zibakcijas tirdzniecības centros

Pievienot komentāru
Protestiem Honkongā jauna forma: zibakcijas tirdzniecības centros
REUTERS/SCANPIX

Tūkstošiem cilvēku ceturtdien vēlu vakarā piepildīja tirdzniecības centrus visā Honkongā, lai piedalītos mierīga protesta zibakcijā.

Cilvēki dziedāja dziesmas un skandēja saukļus. Viens no galvenajiem saukļiem ir aicinājums izpildīt piecas galvenās prasības, nevienu mazāk.

Protestētāji akcijā tirdzniecības centros arī dziedāja jaunu dziesmu “Glory to Hong Kong” jeb “Slava Honkongai”. Tā ir strauji izplatījusies kā vietējā patriotisma simbols.

Zibakcija lielveikalos ir kā reakcija, reaģējot uz Ķīnas atbalstītāju sarīkotu akciju.

“Daudzi Pekinas atbalstītāji dziedāja savu nacionālo dziesmu. Mēs gribam parādīt, ka mums ir sava Honkongas dziesma. Mēs neprasām neatkarību. Mēs tikai gribam cīnīties par likumā paredzētajām tiesībām – cilvēktiesībām, brīvību, vispārējām vēlēšanām,” atzina akcijas dalībnieks Kelvins Čangs.

Akcijas dalībnieki aicināja Honkongas protestu atbalstītājus turpināt aizsākto, skandējot saukļus, kas burtiskā tulkojumā nozīmē “pieliet eļļu”.

23. augustā, “Baltijas ceļa” 30. gadadienā, tūkstošiem Honkongas demokrātijas aizstāvju pulcējās uz līdzīgu akciju – “Honkongas ceļu”, lai, sadodoties rokās, parādītu starptautiskajai sabiedrībai savu vienotību un apņēmību.

Gados vecākie cilvēki pauda cerību, ka Honkongas jaunā paaudze spēs noturēties līdz 2047. gadam, kas ir 50 gadu perioda beigas, kuru laikā Pekina solījusi saglabāt Honkongu nemainīgu.