Komentāri

Pasaulslavenās Milānas operas La Scala sezonas atklāšanu svētdienas, 7. decembra, vakarā aizēnoja policijas un protestētāju sadursmes, kurās divi likumsargi ievainoti.

Protestējot pret valdības īstenotajiem taupības pasākumiem, aptuveni 300 demonstrantu apmētāja policistus ar signālraķetēm un Molotova kokteiļiem.

Protesti notika brīdī, kad prestižā operas teātra La Scala sezonas atklāšanu apmeklēja daudzi sabiedrībā zināmi cilvēki, tostarp politiķi un šovbiznesa zvaigznes. Apmeklētāju vidū bija arī Milānas prefekts Frančesko Paolo Tronka, kurš nosodīja “nepieņemami vardarbīgos protestus pret policiju” un “kultūras pasākumu nolaupīšanu”.

Tāpat arī Lombardijas reģiona prezidents Roberto Maroni nosodīja protestētājus, norādot, ka itālieši vienmēr parādījuši pasaulei savu sliktāko pusi. Viņš akcentēja, ka La Scala atklāšanas vakars ir unikāls notikums, taču nu ir izdevies sabojāt pat to.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl