Protesti Parīzē draud paralizēt pilsētas dzīvi

0 Komentāru
Protesti Parīzē draud paralizēt pilsētas dzīvi
FOTO: LETA

Jau rīt Parīzē sāksies Eiropas čempionāts futbolā – sporta notikums, kuru fani gaida ar lielu nepacietību. Taču svētku sajūtu sporta līdzjutējiem aizēnojušas dažādas sadzīviskas nedienas. Francijas arodbiedrības turpina plašus streikus.

Tie draud paralizēt pilsētas dzīvi un apgrūtina arī fanu ierašanos uz čempionāta spēlēm. 

Ceturtdienas rītā Parīzes ielās ik uz stūra rēgojas atkritumu kalni. Pārpildīti konteineri un maisi turpat uz trotuāriem.

Streikot atkritumu savācēji sāka jau vakar, pievienojoties gan dzelzceļa darbiniekiem, gan aviosabiedrībai Air France, kas reisus sola pārtraukt no sestdienas.

Tuvu izmisumam šā iemesla dēļ nonākusi Francijas valdība un galvenokārt sporta ministrs. Streikošana šai valstī tiek uzskatīta par demokrātijas izpausmi un vienu no cilvēka pamatbrīvībām. Taču vēl nepiemērotāku brīdi kā šoreiz tam būtu grūti atrast.

Franči paši ir lieli futbola cienītāji un ar uzmanību rīt sekos līdzi pirmajai Eiropas čempionāta spēlei, kad mājinieki stāsies pretī Rumānijas izlasei. Tomēr ministra aicinājumam streikot piemērotākā laikā sabiedriskā sektora darbinieki negrasās atsaukties.

Francijas darba ņēmēji satraukušies, ka reforma mazinās strādājošo sociālo aizsardzību, kas arī izraisījis plašos streikus.

Taču neoficiāli uzskatīts, ka šis laiks izvēlēts, lai izdarītu vēl lielāku spiedienu uz valdību. Mēnesi garā čempionāta laikā Francija plāno uzņemt 10 miljonus viesu.

Ja streiki nebeigsies, viņu nokļūšana uz un no spēlēm būs krietni apgrūtināta.

Video

0 Komentāru