Protesti ASV: imigrācijas aizlieguma kritiķi sūdz tiesā Trampu

0 Komentāru
Protesti ASV: imigrācijas aizlieguma kritiķi sūdz tiesā Trampu

Turpinās protesti pret ASV prezidenta Donalda Trampa izsludinātajiem imigrācijas ierobežojumiem. Tūkstošiem cilvēku pulcējušies piketos lielākajās pasaules pilsētās, kamēr Trampa administrācija jauno grozījumu dēļ tiek sūdzēta tiesā.

Nedēļas nogalē izsludinātais aizliegums atsevišķu valstu pilsoņiem ieceļot ASV izsauca asu kritiku gan no miljoniem iedzīvotāju ASV un visā pasaulē, gan vietējiem Amerikas Savienoto Valstu politiķiem un tiesu varas pārstāvjiem. Aizejošā ASV ģenerālprokurore Sallija Jeitsa bija viena no Trampa deklarācijas pretiniecēm, norādot, ka šādi aizliegumi varētu būt pretrunā konstitūcijai. Pēc dažām stundām tika paziņots par Jeitsas atstādināšanu no amata – to pavēlējis prezidents.

“Gribu paslavēt Salliju Jeitsu. Viņa pastāv par morālām un tiesiskām vērtībām, norādot, ka Trampa pavēles varētu būt nelikumīgas. Viņa pauž nostāju, ka likuma un morālās vērtības stāv augstāk par politiku,” norāda Konektikutas štata senators Ričards Blūmentāls.

Foto

Jeitsas vietu amatā pēc apstiprināšanas, visticamāk, ieņemtu Trampa izvēlētais ģenerālprokurora amata kandidāts Džefs Sešons, bet viņas atcelšana procesu paātrinājusi.

Tikmēr lielu kritiku nedēļu amatā esošais prezidents izpelnījies arī štatu ģenerālprokuroru vidū. Jau svētdien neapmierinātību ar viņa pieņemtajiem grozījumiem pauda 16 štatu tiesību sargi, taču Vašingtonas štata ģenerālprokurors Bobs Fērgusons ir pirmais, kurš Trampu sūdz tiesā. Lēmumu par imigrācijas ierobežošanu viņš dēvē par neamerikānisku un nelikumīgu. Tiesā prasību sniegs arī ASV lielākā musulmaņu organizācija.

“Uzskatām, ka rīkojums ir neamerikānisks, tas nav likumīgs! Tādēļ esam pārliecināti, ka mūsu uzsāktais tiesas process izdosies, jo darbojamies saskaņā ar konstitucionālajām vērtībām, kas nodrošina cilvēkiem vienādu aizsardzību un nešķiro cilvēkus pēc reliģijas. Donalds Tramps ar savu pavēli raida skaidrus signālus, ka viņam svarīgi ir tikai kristieši un ne musulmaņi,” teic Musulmaņu padomes pārstāvis Nihads Avads.

Protesti pilnā sparā turpinās visā Amerikā, un tūkstošiem cilvēku pārpildījuši arī citas pasaules pilsētas – brīžiem policijai nācies lietot spēku. Londonā iepretim Dauningstrītas namam sanākuši ļaužu tūkstoši. Arī vairāk nekā pusotrs miljons parakstījuši petīciju, kas aicina atcelt Trampa vizīti Britu salās, kam gan iebilst valsts premjere Terēza Meja.

0 Komentāru