Protestējot pret pārslodzi, darbā neierodas desmitiem Briseles policistu

0 Komentāru

Apgalvojot, ka viņi ir pārstrādājušies, šodien darbā neieradās daļa Briseles policistu. Kā formālais prombūtnes iemesls tiek minēta slimība, taču likumsargi neslēpj, ka šādā veidā vēlas pievērst varas iestāžu uzmanību tam, ka, sargājot pilsētu no terorisma, viņi ir pārguruši.

Briseles policijai trūkst darbinieku un resursu, un esošie likumsargi vairs nav ar mieru turpināt strādāt tik saspringtā režīmā.

Briseles policistu streiks sākās ceturtdien vakarā, un arī piektdien viņi darbā neieradās it kā slimības dēļ. Šādu streika formu Briseles kārtībsargi izvēlējās, vēršot uzmanību uz pārslodzi un daudzajām darba virsstundām, sargājot pilsētu no terorisma draudiem. Pastiprinātā režīmā policija Briselē strādā kopš Parīzes terorakta 2015. gadā.

Policijas priekšnieks sacījās saprotam policistus, tomēr izteicās, ka sabiedrībai nevajadzētu ciest no policijas sistēmas iekšējām problēmām.

Streiks skāris Briseles rietumu zonas, tostarp arī Molenbēkas priekšpilsētu, kas saistīta ar notikušajiem teroraktiem Parīzē un Briselē. Vairāki aizdomās turamie bija uzauguši vai dzīvojuši šajā rajonā. Trūkstošos policistus aizvieto likumsargi no citām pilsētas zonām.

Beļģijas Iekšlietu ministrija izteikusies, ka dara visu iespējamo, lai atbalstītu policijas spēkus, taču atbildību par kārtībsargu pārslodzi būtu jāuzņemas pašvaldībai.

0 Komentāru