Protestā pret ceļu policiju Gruzijā 20 ievainotie

Komentāri
Protestā pret ceļu policiju Gruzijā 20 ievainotie
FOTO: LETA

Vismaz 20 cilvēki ievainoti un 40 aizturēti Gruzijas ostas pilsētā Batumi, kur aizvadītajā naktī izcēlās spontāna masu protesta akcija pret ceļu policiju.

Tiek ziņots, ka nekārtības izcēlās pēc tam, kad kāds autovadītājs atteicās piekrist sodam par auto stāvēšanas noteikumu pārkāpumu un sāka strīdēties ar ceļu policijas pārstāvjiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Strīdā iesaistījās vēl vairāki cilvēki, un tas pārauga dūru vicināšanā, tāpēc visi seši sabiedriskās kārtības traucētāji tika aizturēti.

Ziņas par šo incidentu izplatījās strauji un ilgi nebija jāgaida līdz pie policijas iecirkņa sapulcējās vairāki simti cilvēku, pieprasot aizturēto tūlītēju atbrīvošanu, kā arī ceļu policijas priekšnieka atkāpšanos. Kārtības sargi centās nomierināt pūli ar asaru gāzi un gumijas lodēm.

Gruzijas otrās lielākās pilsētas iedzīvotāji jau iepriekš pauduši neapmierinātību ar nesamērīgi lieliem sodiem par salīdzinoši niecīgiem noteikumu pārkāpumiem.

Pēc tam, kad daži cilvēki mēģināja ieņemt policijas iecirkni un tika sadedzinātas vairākas ceļu policijas automašīnas, Gruzijas iekšlietu ministrs deva rīkojumu atbrīvot aizturētos, lai mazinātu spriedzi pilsētā.

Lasi vēl