Komentāri
Protesta akcijas laikā ASV cilvēku pūlī iebrauc automašīna; viens bojāgājušais un 26 ievainotie
Foto: AP / Reuters / Scanpix

ASV Virdžīnijas štata gubernators ir nosodījis vardarbību, kas izcēlusies ultralabējo rīkotā protesta akcijā, kurā pēc viņa teiktā piedalījušies baltās rases pārākuma aizstāvji un nacisti. Ar šo protesta akciju saistītos notikumos gājuši bojā trīs cilvēki un daudzi ievainoti.

Protesta akcija tika sarīkota piektdien, ultralabējiem paužot iebildumus pret plāniem aizvākt konfederātu ģenerāļa Roberta Lī statuju no Šarlotesvilas pilsētas. Tomēr demonstrācija ātri vien pārauga vardarbībā, kad demonstrantiem uzbruka radikāli noskaņoti antifašisti, izraisot masu kautiņus.

Tajos abas puses apmētāja viena otru ar dažādiem priekšmetiem un izmantoja piparu gāzes baloniņus. Turklāt kāds autovadītājs apzināti ietriecās antifašistu rindās ar savu auto, nogalinot vienu sievieti un ievainojot desmitiem citu cilvēku. Bojā gāja arī divi policisti, kad nogāzās viņu helikopters, no kura tika uzraudzīta protestu norise.

ASV prezidents Donalds Tramps nosodījis naidu, liekulību un vardarbību, kas pēc viņa teiktā novērota daudzās pusēs. Tomēr viņa teiktais izpelnījies kritiku, jo Baltā nama saimnieks nav īpaši izcēlis baltās rases pārākuma aizstāvju vainu notikušajā. Vardarbība Šarlotesvilā šodien kļuvusi par iemeslu demonstrācijām arī vairākās citās ASV pilsētās.

Lasi vēl