Protaseviča vecāki un atbalstītāji lūdz starptautisku palīdzību viņa glābšanā

29 komentāri
Protaseviča vecāki un atbalstītāji lūdz starptautisku palīdzību viņa glābšanā
Natālija un Dmitrijs Protaseviči pozē fotogrāfijai pēc intervijas aģentūrai "AFP" Vroclavā, Polijā. (AFP/SCANPIX)

Baltkrievijas opozīcijas un atbalstītāju rindās ar katru mirkli pieaug raizes par apcietināto opozicionāru Romānu Protaseviču un viņa draudzeni Sofiju Sapegu, un Protaseviča vecāki un atbalstītāji lūguši starptautisku palīdzību viņa dzīvības glābšanā, vēsta TV3 ziņu raidījums “900 sekundes”.

“Visticamāk, viņu piespieda runāt, ne tikai psiholoģiski, arī fiziski. Tas ir redzams Ministrijas izveidotajā video. Mēs precīzi zinām, kādos apstākļos viņš ir nonācis,” teica opozicionāra tēvs Dmitrijs Protasevičs.

Par dēla piespiedu kārtā veikto atzīšanos pārkāpumos un citādu viņa ietekmēšanu ir pārliecināti viņa vecāki, kuri atrodas Polijā.

“Pasaule, lūdzu celieties un palīdziet! Es jūs ļoti lūdzu. Viņu nogalinās, viņu nogalinās!” sacījusi opozicionāra māte Natālija Protaseviča.

Šobrīd nav skaidrs, kāds būs opozicionāra liktenis aiz restēm – iepriekš Lukašenko režīms draudēja ar vismaz 15 gadiem cietumā, ņemot vērā Protaseviča nosaukšanu par teroristu. Līdz ar žurnālistu no liktenīgā “Ryanair” reisa sagrābta arī opozicionāra draudzene, Krievijas pilsone Sofija Sapega. Zināms, ka viņa tiek arestēta vismaz uz diviem mēnešiem. Vakar varas kontrolētie kanāli publicēja viņas iepriekš sagatavoto atzīšanos pārkāpumos, kas atgādināja piespiedu kārtā veikto Protaseviča stāstu nopratināšanas kabinetā. Krievijas mediji vēsta, ka Sapega apsūdzēta masu grautiņu organizēšanā.

Lasi vēl:

29 komentāri