Protaseviča draudzenes tēvs lūdz Lukašenko apžēlot meitu

1 komentārs
Protaseviča draudzenes tēvs lūdz Lukašenko apžēlot meitu
AFP/SCANPIX

Baltkrievijā 23. maijā pēc “Ryanair” lidmašīnas piespiedu nosēdināšanas aizturētā opozīcijas žurnālista Romāna Protaseviča draudzenes Krievijas pilsones Sofijas Sapegas tēvs Andrejs Sapega vērsies pie Baltkrievijas autoritārā līdera Aleksandra Lukašenko ar lūgumu apžēlot meitu.

Video ar Andreja Sapegas lūgumu publicējis izdevums “PrimaMedia”.

Kā skaidroja Protaseviča draudzenes tēvs, viņa meita bijusi “nepareizajā vietā ar nepareizo cilvēku”, un, “ja arī viņa kaut ko darīja tajā laikā, kad bija pazīstama ar Protaseviču, tad tas pavisam noteikti ir stāsts par mīlu, nevis uzskatiem”.

Minskā apcietinātās Krievijas pilsones tēvs lūdza Lukašenko izrādīt žēlsirdību.

“Pietiek cietsirdības! Pēdējā laikā pasaule ar to ir pārpildīta,” aicināja Andrejs Sapega.

23 gadus vecā studente Sofija Sapega 23. maijā lidoja no Atēnām uz Viļņu kopā ar Protaseviču un tika aizturēta pēc tam, kad lidmašīna veica piespiedu nosēšanos Minskā.

Viņa tika apcietināta uz diviem mēnešiem un atrodas Minskā Valsts drošības komitejas izmeklēšanas izolatorā.

Baltkrievijas varasiestādes Sapegu tur aizdomās par sociālā naida kurināšanu, un viņai draud līdz 12 gadiem cietumā, vēsta Baltkrievijas mediji.

Iepriekš tika ziņots, ka Krievijas pilsone arī tiek turēta aizdomās par masu nekārtību un grupu darbības organizēšanu, kas rupji pārkāpj sabiedrisko kārtību.

Pēc aizturēšanas publicēts video, kurā Sapega atzīst, ka vadījusi lietotnes “Telegram” kanālu, kurā publiskoti Baltkrievijas drošības struktūru darbinieku dati.

Tiesa gan, nav skaidrs, kādos apstākļos šis video tapis.

Lasi vēl – Eksperts: Baltkrievijas televīzijas pārraidītā intervija ar Protaseviča atzīšanos atgādina islāma teroristu organizētus videomateriālus

Pēc tam Sapegas radinieki saņēmuši no viņas vēstuli, kurā par vainas atzīšanu nekas nebija minēts.

Baltkrievija izraisījusi globālu sašutumu, 23.maijā piespiežot Minskā nolaisties lidsabiedrības “Ryanair” reisa Atēnas-Viļņa lidmašīnu, lai aizturētu Protaseviču. Līdz ar Protaseviču tika aizturēta viņa draudzene Sofija Sapega.

Protaseviča savulaik vadītais opozīcijas medijs “Nexta” sīki ziņoja par Lukašenko pretinieku masu protestiem, kas sākās pērn augustā. Protasevičs pēdējā laikā vadīja “Telegram” kanālu “Galvas smadzeņu Baltkrievija” un dzīvoja Lietuvā.

1 komentārs