Prokrieviskie teroristi Ukrainā sola neņemt gūstekņus

1 komentārs
Prokrieviskie teroristi Ukrainā sola neņemt gūstekņus
(Foto: LETA)

Krievijas finansēto un apbruņoto teroristu bandu pašpasludinātās tā dēvētās Doņeckas tautas republikas līderis Aleksandrs Zaharčenko paziņojis, ka došot pavēli vairs neņemt gūstekņus.

“Kā visiem zināms, 22.janvārī Doņeckā tika apšaudīts viens no pilsētas rajoniem. Šāviņi trāpīja sabiedriskā transporta pieturā. Tie cilvēki, kas nospieda sprūdu, atrodoties desmitiem kilometru attālumā, esiet droši, mēs pieliksim visus spēkus, lai jūs atrastu un iznīcinātu,” teikts ”tautas republikas” preses dienesta izplatītajā paziņojumā. “Pēc šīs traģēdijas es došu pavēli vairāk gūstekņus neņemt,” piebildis teroristu vadonis.

Zaharčenko arī paziņojis, ka Minskas pamiera vienošanās “šobrīd jau ir anulēta no Ukrainas puses” un, ka nevarot būt nekādas runas par artilērijas un tanku atvilkšanu no frontes līnijas.

Tikmēr aizgājušā naktī Krievijas finansētas un apbruņotās teroristu bandas Ukrainas austrumos Doņeckas apgabalā ieņēmuši ciematu Krasnij Partizan, sestdien paziņoja organizācijas Informatīvā pretestība vadītājs Dmitro Timčuks.

Šobrīd teroristi koncentrē spēkus Jasinuvatas rajonā, kur ieradusies viena bataljona taktiskā grupa, kas pastiprināta ar Krievijas regulārās armijas tanku rotu.

Kā zināms 22.janvārī Doņeckā tika apšaudīts viens no pilsētas rajoniem. Viens no šāviņiem trāpīja sabiedriskā transporta pietura nogalinot vairākus civiliedzīvotājus. Separātisti pavēstīja, ka traģēdijā vainojami Ukrainas spēki, tomēr pat vairāki eksperti no Krievijas atzinuši, ka mīnmetēja šāviņš varēja tikt izšauts tikai no separātistu kontrolētās teritorijas. Savukārt maz ticams, ka nemanīti Doņeckas centrā varētu pārvietoties Ukrainas spēki, tāpēc ļoti iespējams, ka šajā negadījumā vainojami paši separātisti.

Pēc nelaimes separātisti uz notikuma vietu atveda vairākus Ukrainas armijas gūstekņus, rīkoja viņu parādi.

Skaties galeriju!

1 komentārs