Francijas prezidenta vēlēšanās uzvarējis Makrons

Komentāri
Francijas prezidenta vēlēšanās uzvarējis Makrons
Foto: AFP / LETA

Francijas prezidenta otrajā un izšķirošajā kārtā uzvarējis centrists Emanuels Makrons, pārspējot galēji labējo eiroskeptiķi Marinu Lepēnu.

Kā apstiprinājis Francijas iekšlietu ministrs Matiass Fekls, Makrons saņēmis vairāk kā 60% balsu. Arī Lepēna pavēstījusi, ka piezvanījusi savam sāncensim un apsveikusi viņu ar uzvaru vēlēšanās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Šovakar sākas jauna nodaļa mūsu ilgajā vēsturē. Es vēlos, lai tā būtu cerību un atjaunotas pārliecības nodaļa,” tā neilgi pēc ievēlēšanas sacīja Makrons.

Viņu ar uzvaru apsveikuši arī vairāki Eiropas līderi. Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers pauda prieku, ka francūzī izvēlējušies nākotni Eiropā, bet Eiropadomes prezidents Donalds Tusks norādījis, ka Francijas iedzīvotāji izvēlējusies “brīvību, vienlīdzību un brālību”, bet “teikuši “nē” viltus ziņām”.

Savus apsveikumus tviterī Francijas prezidentam nosūtījis arī ASV prezidents Donalds Tramps.

Vēlēšanās, kuras tiek dēvētas par nozīmīgākajām veselas paaudzes laikā, gan nav pulcējušas lielu skaitu balsotāju. Vēlētāju aktivitāte pēcpusdienā bija nedaudz virs 65%, kas Francijai ir neraksturīgi zems rādītājs – pēdējoreiz tāda aktivitāte fiksēta vien 1981. gadā.

Foto: Francija vēl prezidentu

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl