Procentuālā ziņā Klintone ieguvusi nedaudz vairāk balsu kā Tramps, tomēr tas nemaina rezultātu

Pievienot komentāru
Procentuālā ziņā Klintone ieguvusi nedaudz vairāk balsu kā Tramps, tomēr tas nemaina rezultātu

Turpinās peripetijas ap ASV prezidenta vēlēšanām. Saskaitot pēdējās balsis, noskaidrojies, ka Hilarija Klintone procentuālā ziņā patiesībā ieguvusi nedaudz vairāk balsu nekā Donalds Tramps, taču Amerikas senatnīgās vēlēšanu sistēmas dēļ tas neko nemaina attiecībā uz vēlēšanu uzvarētāju.

Lai arī Tramps ieguva nepieciešamo elektoru balsu skaitu, kas nodrošināja uzvaru, pēc valstī nodoto vēlētāju balsu skaita Klintone kaut minimāli, tomēr viņu apsteidza. Par Klintoni nobalsoja 200 tūkstoši vēlētāju vairāk.

Paužot šoku par republikāņu kandidāta Donalda Trampa kļūšanu par prezidentu, daudzas ASV pilsētas naktī negulēja, cilvēku simtiem pārpludinot ielas. Kliedzot frāzi – ”mēs noraidām ievēlēto prezidentu”, ņujorkieši maršēja uz tā saukto Trampa torni. Drīz vien protestēju pūlis pārauga tūkstošos. Lai haosā uzturētu kārtību, nācās iesaistīties arī likumsargiem, vairākus cilvēkus aizturot. Amerikāņi nokaitināti par citu savu tautiešu izvēli, ievēlot Trampu, kas iepriekš ņirgājies par sievietēm, solījis no valsts padzīt imigrantus un izteicies, ka plāno aizliegt štatos ieceļot musulmaņiem.

Līdzīgas demonstrācijas izvērtās arī Kalifornijā, Čikāgā, Filadelfijā, Portlendā, Losandželosā, Sietlā un citās pilsētās. Arī tur cilvēkiem uz lūpām bija līdzīgas frāzes: “Tramps nav mans prezidents”.

Savukārt Vašingtonā, Baltā nama pakājē, cilvēki ar svecītēm rokās pulcējās uz ko līdzīgu sēru pasākumam. Negribot pret naidu cīnīties ar naidu, cilvēki dziedāja dziesmas.

Protestos tika dedzināti Trampa galvas atveidi, kurti ugunskuri un bloķēta satiksme, taču vairums demonstrāciju pagāja mierīgi.

Lasi vēl