Priecīgs notikums Polijā! Pasaulē nācis ļoti retas sugas lācis

0 Komentāru

Kuskuss daudziem asociējas ar Tuvajos Austrumos populāru maltīti, taču Vroclavas Zooloģiskajā dārzā Polijā tas nozīmē kaut ko daudz nozīmīgāku. Tur piedzimis retas sugas jeb – Sulavesi lāču kuskusa mazulis.

Tas ir liels notikums, jo visā pasaulē šie retie dzīvnieciņi – kas patiesībā nebūt neizskatās pēc lāča – atrodami tikai četros zooloģiskajos dārzos.

Vroclavas Zooloģiskais dārzs ar lielu lepnumu paziņojis par mazā Sulavesi lāču kuskusa mazuļa nākšanu pasaulē. Visā pasaulē nebrīvē mīt tikai 13 šie somaiņi ar pelēkmelno kažoku, spīlēm un garo asti.

Šī dzīvnieciņa dzimtene ir Sulavesi sala Indonēzijā. Mežu izciršana un malu medniecība ir iemels, kāpēc lāču kuskusi atrodas vides daudzveidības sargu sarkanajā sarakstā.

Šīs unikālās radības, kas pārtiek no koku lapām, nebrīvē var redzēt tikai četros Zooloģiskajos dārzos visā pasaulē. Nevienā no pārējām vietām šīs sugas pārstāvjiem nav dzimuši pēcnācēji. Tāpēc lāču kuskusa mazuļa nākšana pasaulē Vroclavā ir ļoti priecīgs notikums ne tikai Polijā. Pagaidām mazulim nav dots vārds un drošības nolūkos tas pagaidām netiek izrādīts plašākais sabiedrībai.

0 Komentāru