Prezidenta vēlēšanas Baltkrievijā: aizturēti septiņi Tihanovskas vēlēšanu štāba pārstāvji

2 komentāri
Prezidenta vēlēšanas Baltkrievijā: aizturēti septiņi Tihanovskas vēlēšanu štāba pārstāvji
ITAR-TASS / SCANPIX

Baltkrievijā aizturēti septiņi prezidenta amata kandidātes, opozicionāres Svetlanas Tihanovskas vēlēšanu štāba pārstāvji, svētdien pavēstīja Tihanovskas preses sekretāre Anna Krasuļina.

Par to, ka aizturēta vēlēšanu štāba vadītāja Marija Moroza, tika ziņots jau sestdien.

Svētdien Krasuļina informēja, ka aizturētas arī kandidātes uzticības personas Tatjana Kaņevska,  Pāvels Meļkovskis, Oļegs Moisejevs,  Andrejs Smoļenčuks,  Antons Staševkis un Jurijs Vlasovs.

Turklāt Smoļenčukam piespriests 15 diennakšu administratīvais arests, bet Meļkovskim, kurš ir kandidātes uzticības persona Grodņā, piespriests piecu diennakšu administratīvais arests. Meļkovskim arī izņemta automašīna, kurā atradušās 100 000 skrejlapu.

Ar vēl vienu uzticības personu Grodņā Dmitriju Titu neizdodas nodibināt sakarus, piebildusi Krasuļina.

Jau ziņots, ka sestdienas vakarā tika aizturēta, bet drīz pēc tam atbrīvota arī Marija Koļesņikova, kas savulaik vadīja pašlaik apcietinājumā esošā bijušā bankas “Belgazprombank” vadītāja Viktora Babariko vēlēšanu štābu, bet tagad atbalsta Tihanovsku.  Milicija apgalvoja, ka viņa aizturēta, jo sajaukta ar citu personu.

Jau ziņots, ka Baltkrievijā svētdien notiek prezidenta vēlēšanas, kurā ilggadējā autoritārā prezidenta Aleksandra Lukašenko galvenā sāncense  ir opozicionāre Tihanovska. Tomēr ir aizdomas, ka varasiestādes viltos vēlēšanu rezultātus, lai panāktu Lukašenko palikšanu pie varas.

2 komentāri